Aktualności
archiwum 2022/23 1 2021/22 1

alt

Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020. Jest to rok szczególny, który przejdzie do historii jako pierwszy w którym uczniowie przez tak długi czas kontynuowali naukę w sposób zdalny. Z dnia na dzień uczniowie zostali zmuszeni do przestawienia się z tradycyjnego systemu nauczania na zdalne lekcje. Mimo wielu przeciwności i trudności jakie spotkały uczniów, nauczycieli i rodziców rok szkolny kończy się szczęśliwie.

Wszystkim Uczniom życzymy więc by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w waszej pamięci. Odpoczywajcie w pełnym słońcu, zbierając siły na nadchodzące w nowym roku wyzwania.

dodał(a): admin; wprowadził(a): admin  dnia: 2.07.2020 

Szanowni Państwo,

Ze względu na Covid-19 spotkania z rodzicami dzieci, które rozpoczną naukę we wrześniu odbędą się w drugiej połowie sierpnia. O dacie i godzinie spotkania poinformujemy w późniejszym terminie na stronie internetowej szkoły.

Na spotkanie prosimy przynieść zaświadczenie o gotowości szkolnej dziecka.

Na stronie znajduje się także proponowana wyprawka ucznia klasy pierwszej.

Podręczniki dzieci otrzymają w szkole, są refundowane z dotacji państwowej.

Jeżeli dziecko będzie uczestniczyło w lekcjach religii prosimy o zakup podręcznika do religii dla klasy 1 „Poznaję Boży świat” Wydawnictwa JEDNOŚĆ Kielce, autorzy: K. Mielnicki, E. Kondrak, J.Snopek

dodał(a): Z. Teodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 2.07.2020 

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:

  • zeszyt w cienkie linie (najlepiej liniatura czerwono-niebieska);
  • 3 zeszyty w kratkę 16-sto kartkowe (matematyka, angielski i zeszyt informacji);
  • blok techniczny A4;
  • blok techniczny kolorowy A4;
  • kredki ołówkowe (12 kolorów);
  • teczka z gumką na prace;
  • farby plakatowe (najlepiej 12 kolorów) + pojemnik na wodę, 2 pędzle (gruby i cienki);
  • plastelina;
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcami;
  • klej w sztyfcie;
  • 2 ołówki HB + miękka gumka;
  • linijka 16 lub 20cm;
  • bibuła zwykła karbowana (kilka kolorów);
  • buty zmienne + worek na buty;
  • strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • pastele olejne (min.16 kolorów) – nie będą potrzebne od razu, więc można dokupić w późniejszym terminie)
dodał(a): Z. Teodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 02.07.2020 

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIIIa Dawid Tyrna zdobył I miejsce w X Powiatowym Konkursie Informatycznym „GIMKOMP” organizowanym przez II LO w Mikołowie.

dodał(a): admin; wprowadził(a): admin  dnia: 16.06.2020 

HARMONOGRAM PRZYJMOWANIA ZWROTÓW PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK.

Od 16 czerwca 2020 r. przyjmowane będą zwroty podręczników i książek do biblioteki szkolnej zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W tym celu utworzono harmonogram oraz procedury, z którymi należy się zapoznać przed dokonaniem zwrotu.

alt

Procedury obowiązujące w trakcie zwrotu są dostępne na szkolnej stronie , w zakładce Biblioteka.

Do biblioteki uczniowie/rodzice wchodzą wejściem OD STRONY BOISKA SZKOLNEGO (z tyłu szkoły), po 1 osobie. Jeżeli uczeń potrzebuje jeszcze jakiś podręcznik do nauki, należy to zgłosić bibliotekarzowi - kontakt przez Librusa (do Lidia Tomasik).

Podręczniki przed oddaniem należy przejrzeć: zdjąć plastikowe okładki (gdy są klejone - to zostawiamy), wygumować wpisy ołówkiem, wyjąć kartki ze swoimi notatkami.

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 07.06.2020 

PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA

Szanowni Państwo, piękny edukacyjny plac zabaw przy naszej szkole, jest w zasięgu ręki. Pierwszy krok już wykonaliśmy - zgłosiliśmy naszą szkołę filmem i piosenką o utalentowanych uczniach SP3. Teraz potrzeba Waszego wsparcia!

Wystarczy zalogować się na stronie NIVEA (każda osoba pełnoletnia, a także 16+ po złożeniu oświadczenia), a następnie można CODZIENNIE oddać głos na naszą szkołę, aż do 24 czerwca. Liczymy na Was i za każdy głos bardzo, bardzo dziękujemy ♥.

Zagłosuj teraz

zaglosuj na SP3 Łaziska Górne
dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 03.06.2020 

Szkolny konkurs o św. Janie Pawle II został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych w dwóch kategoriach:

— Młodszej, klasy 1-3 - konkurs plastyczny;

— Starszej, klasy 5-8 - konkurs wiedzy.


Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie plastycznym, a są to:

  • Amelia Siwiec kl. 1a,
  • Julia Duc kl. 1b,
  • Kacper Harazin kl. 1b
  • Mikołaj Kazimierski kl. 1b
  • Wiktoria Smyczek kl. 1b,
  • Anna Kołodziejczyk kl. 2a,
  • Cezary Kołodziejczyk kl. 2a,
  • Karol Kuboszek kl. 2a,
  • Wojciech Pępek kl. 2a,
  • Lena Rogalewicz kl. 2a,
  • Eryk Wielochowski kl. 2a,
  • Makar Kołymchuk kl. 3a,
  • Kacper Krótki kl. 3a

Zwycięzcy Konkursu:

  • I miejsce - Mikołaj Kazimierski kl. 1b
  • II miejsce - Wojciech Pępek kl. 2a
  • III miejsce - Anna Kołodziejczyk kl. 2a

Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy.

  • I miejsce - Livia Müller, kl. 7b
  • II miejsce - Natalia Prawdziuk, kl. 7a
  • III miejsce - Sonia Wichrowska, kl. 5b

Wszyscy uczniowie otrzymają dyplom oraz nagrody.

dodał(a): ks D. Figołuszka  wprowadził(a): admin  dnia: 01.06.2020 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z historii i języka polskiego. Bartłomiej Wolnik klasa 5a z historii otrzymał Dyplom Laureata i nagrodę książkową. Natomiast z języka polskiego Dyplom Laureata uzyskał Patryk Drzymała z 8a.

Zdobyliśmy również 4 wyróżnienia z historii: Sonia Wichrowska, Jan Zieliński, Oliwia Sztandera, Patryk Stanoch oraz 1 z języka polskiego Seweryn Wojtalewicz.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dodał(a): I. Brzyszczan-Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 24.04.2020 
alt

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To szczególne święto wszystkich czytelników, bibliofilów i miłośników książek. Światowy Dzień Książki to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO dorczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji tego święta zrodził się w Katalonii. Zgodnie z długą. tradycją w Kataloni, kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi rózami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Świętego Jerzego smoka.

Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. W tym roku, gdy szkoły są zamknięte, a ludzie pozostają w domach moc książek powinna być wykorzystana do wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki w 2020 roku możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 24.04.2020 

17 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Kostki Rubika. Erno Rubik, wynalazca kostki Rubika był profesorem architektury Budapeszteńskiej Akademii Sztuki Użytkowej. W 1974 roku wymyślił kostkę po to, aby pomóc studentom zrozumieć przestrzeń.

Kostka Rubika jest jedną z najbardziej znanych zabawek na świecie. A wiecie w jakim celu została stworzona? Łamigłówka nie służy wyłącznie do zabawy. Jest rewelacyjnym narzędziem do ćwiczenia: zręczności, szybkości, logicznego myślenia ,ale przede wszystkim, pomaga zrozumieć przestrzeń .

Ciekawostka: Cubing, czyli układanie kostki, to hobby, którym wciąż zarażają się rzesze ludzi w każdym wieku na całym świecie. To jedna z najpopularniejszych łamigłówek na świecie.

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 17.04.2020 
alt
dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 8.04.2020 

Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że, czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość sobie wymyśliła''. Nie sposób się nie zgodzić z naszą noblistką. Książki to przede wszystkim źródło rozrywki. Nie ma co do tego wątpliwości. Większość z nas sięga po nie, żeby się zrelaksować, zanurzyć w opowiadanej historii i poznać nowy, zwykle inny świat. Może teraz, z okazji przerwy świątecznej, warto oderwać się od spraw codziennych i przenieść w świat przedstawiony w książkach.

Polecam Wam
książki, które warto przeczytać

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 8.04.2020 
Dalsze zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowejalt

Dalsze zapisy do klasy pierwszejSzkoły Podstawowej nr 3
im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych
na rok szkolny 2020/2021

W związku z zamknięciem szkół podyktowanym działaniami profilaktycznymi zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 nie wszyscy rodzice złożyli zgłoszenie dziecka do klasy I. Przypominamy - dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, przyjmowane są z urzędu. Rodzice jednak zobowiązani są do pisemnego zgłoszenia swojego dziecka do szkoły obwodowej.

Zgłoszenie należy pobrać ze strony szkoły (wydrukować), uzupełnić i podpisać. Następnie zeskanować lub sfotografować i przesłać na adres e-mailowy szkoły sekretariat@sp3.laziska.pl. Jeżeli rodzic nie ma możliwości wydrukowania przesyła zgłoszenie tylko wypełnione, podpisane komputerowo/ elektronicznie. Termin złożenia wersji papierowej zgłoszenia zostanie ustalony po ustaniu zagrożenia epidemicznego. Zgłoszenie można pobrać strony internetowej szkoły.

Mając na względzie sprawną organizację klas I na rok szkolny 2020/2021 prosimy rodziców o jak najszybsze zgłoszenie dziecka w terminie do 15 kwietnia.

Jeżeli pojawią się pytania, jakieś trudności związane z przesłaniem zgłoszenia, czy dalszym postępowaniem rekrutacyjnym to można kontaktować się ze szkołą telefonicznie 32 2241 066 lub mailowo - sekretariat@sp3.laziska.pl

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 3.04.2020 
Światowy Dzień Książki dla dziecialt
alt

Zapraszamy Was do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, które na całym świecie obchodzone jest 2 kwietnia, w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy - Hansa Christiana Andersena.

Z okazji tego święta zapraszamy chętnych uczniów do narysowania ilustracji do dowolnej baśni H. Ch. Andersena. Zdjęcie swojej ilustracji proszę przesłać na adres mailowy: l.tomasik@sp3.laziska.pl

Po przyjściu do szkoły Wasze prace zostaną umieszczone na gazetce w korytarzu szkoły

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 2.04.2020 
WIOSNA W MOIM SERCUalt

Wiosna - cieplejszy wieje wiatr (...) śpiewa skowronek nad nami, drzewa strzeliły pąkami, wszystko kwitnie wkoło...

Drodzy Uczniowie!
Chcąc umilić Wam czas spędzony w domu, zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym.
Nieprzypadkowo tematyka konkursu brzmi:
WIOSNA W MOIM SERCU.
Pamiętajcie, że każdy rodzi się artystą.
Każdy z Was (bez wyjątku!) posiada gen kreatywności, a my chcemy Was wspierać w pielęgnowaniu tego pięknego daru. Zatem obudźcie swoją wyobraźnię i natchnienie!

REGULAMIN KONKURSU:

I. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Mikołaja Kopernika, ul. Ogrodowa 48, 43-170 Łaziska Górne

II. Cele konkursu:

  1. Rozwijanie wyobraźni dzieci inspirowanej pięknem otaczającego nas świata.
  2. Doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych materiałach, technikach i formach.
  3. Czerpanie radości dzieci z efektów własnych działań twórczych.

III. Zasady konkursu:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łaziskach Górnych.
  2. Technika wykonania prac - dowolna (płaska lub przestrzenna).
  3. Do konkursu należy zgłaszać prace indywidualne.
  4. Uczniowie nadsyłają ZDJĘCIE swojej pracy do dnia 31.03.2010 /wtorek/ na podany adres mailowy: sekretariat@sp3.laziska.pl Maila należy zatytułować: imię i nazwisko autora + klasa
  5. Po powrocie do szkoły uczniowie przynoszą swoje prace.
  6. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie oraz umieszczone na stronie internetowej i profilu FB Szkoły Podstawowej Nr 3.
  7. Powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa wyłoni laureatów.
  8. Ocenianie odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:
    - klasy 1-3
    - klasy 5-8
  9. Podczas oceny brane będą pod uwagę: pomysłowość, walory artystyczne i estetyczne, dobór i wykorzystanie materiałów, oryginalność i wkład pracy.
  10. Dla laureatów konkursu Organizator przewidział nagrody rzeczowe i dyplomy, a dla wszystkich uczestników punkty dodatnie z zachowania.
dodał(a): M. Szolc  wprowadził(a): admin  dnia: 20.03.2020 
Zamknięte szkoły i przedszkola - wyjaśnienia MENalt

11.03.2020

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone - informuje MEN i wyjaśnia, co powinni zrobić dyrektorzy szkół, a co rodzice.

Przez dwa tygodnie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja inistra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:

  • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
  • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
  • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
  • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

  • dziennik elektroniczny;
  • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
  • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Źródło: MEN

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 11.03.2020 
CO DALEJ ÓSMOKLASISTO?alt

Szanowni Uczniowie klas ósmych! Drodzy Rodzice! Dużymi krokami zbliża się czas egzaminów ósmoklasisty oraz moment podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Przypominam, że w dniu 8 stycznia b.r. Rodzice uczniów klas VIII zostali zapoznani z typami szkół ponadpodstawowych, sposobem rekrutacji oraz organizacją egzaminu ósmoklasisty. Pani Zofia Teodorowska - psycholog i szkolny doradca zawodowy - omówiła Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego, działania, które podejmujemy, aby wesprzeć młodzież w procesie wyboru przyszłej ścieżki kariery, przybliżyła zebranym także ofertę szkół ponadpodstawowych powiatu mikołowskiego - rodzice otrzymali ulotki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Mikołowie.

Poniżej zamieszczamy prezentację z tego spotkania uzupełnioną o ważne terminy rekrutacji ogłoszone przez Kuratora Oświaty 24 stycznia 2020r. Zachęcamy uczniów i rodziców do wzięcia udziału w Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych. Uczniowie, którzy potrzebują jeszcze fachowego wsparcia mogą umawiać się na konsultacje indywidualne z doradztwa zawodowego.

W holu szkoły znajduje się dedykowana dla ósmoklasistów gazetka z aktualnymi informacjami dotyczącymi szkół ponadpodstawowych.

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 5.03.2020 
OTWÓRZ SWOJE SERCE DLA DZIECI Z KAGADIalt

„OTWÓRZ SWOJE SERCE DLA DZIECI Z KAGADI” Czy pamiętacie grudniową akcję zorganizowaną w naszej Szkole?

Kilka dni temu do podopiecznych sierocińca w Ugandzie dotarła nasza pomoc. Radości i uśmiechu dzieci nie było końca… To nieprawdopodobne jak niewiele potrzeba, aby innym sprawić przyjemność.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji, a już niebawem na spotkanie podsumowujące tę wspaniałą inicjatywę.

Pius Mugisa - opiekun dzieci w Kagadi napisał: "Kids liked it the customized hands on it and can't wait to meet those children whose names are on poster online.", co oznacza: "Dzieciom spodobały się spersonalizowane ręce na plakacie i nie mogą się doczekać spotkania on-line z dziećmi, których imiona znajdują się na nim" ?? A więc… to dopiero początek przyjaźni z dziećmi z Kagadi! Niech ta relacja stanowi piękną lekcję dla nas wszystkich.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie. Po więcej informacji na temat działalności Organizacji Face To Face With The World oraz adopcji on-line zapraszamy na: https://www.facebook.com/horalisanna/

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 2.03.2020 
KONKURS NA PLAKATalt

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony był 11 lutego ogłoszony został konkurs na plakat lub komiks o następującej tematyce:

  • kl. I, II i III „Jestem bezpieczny w Internecie”
  • kl. V i VII „Szanujmy się w sieci”
  • kl. VII i VIII „Potrafię być offline”

Prace konkursowe należało dostarczyć do dnia 10 lutego do gabinetu psychologiczno – pedagogicznego lub do wychowawców.

W dniu 12 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród. Zwycięzcami konkursu w swoich kategoriach wiekowych zostali:

  • w klasach I-III – Alicja Janoszek (kl. 2a)
  • w klasach V – VI – Amelia Kmieć (kl. 5b)
  • w klasach VII – VIII Julia Wiśniewska (kl. 7b)

Ponadto, ze względu na oryginalny pomysł i wykonanie, wyróżnione zostały prace uczniów:

  • Leny Kuczek (kl. 1b),
  • Aleksandry Wolnik (kl. 1a),
  • Natalii Wilkus (kl. 1a).

Wszystkie prace dostarczone przez uczniów były bardzo ciekawe i pomysłowe. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Serdecznie gratulujemy!!!

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 12.02.2020 
Dzień Bezpiecznego Internetualt
alt

11 lutego odbyła się audycja przez radiowęzeł w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku DBI obchodzony był pod hasłem „Działajmy razem!”. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, w Polsce od 2005 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Każdy Internauta, a więc także my, możemy przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Nie da się ukryć, że korzystanie z Internetu jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Internet jest największym medium informacyjnym. Przez Internet można się uczyć, podróżować, poznawać nowych ludzi. Niestety, wielu użytkowników Internetu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo trzeba być ostrożnym w korzystaniu z tego dobrodziejstwa techniki. W Internecie czyhają na nas nie tylko takie niebezpieczeństwa jak wirusy i hakerzy, ale przede wszystkim zagrożenia głębsze, socjologiczne i psychologiczne. Oczywiście, nie jest powiedziane, że każdy kto korzysta z Internetu musi wpaść w jakąś pułapkę. Świadomość zagrożenia i odpowiedzialne zachowanie często minimalizuje ryzyko. Jednak trzeba pamiętać o wielu aspektach i być przygotowanym na stawienie czoła wielu zagrożeniom.

O problemie uzależnienia od internetu możemy mówić, gdy tracimy kontrolę nad czasem spędzanym online. Czyli na przykład korzystamy z sieci coraz dłużej, coraz częściej bezmyślnie otwieramy te same aplikacje lub gdy po kilku godzinach orientujemy się, że chociaż szukaliśmy tylko jakiejś informacji do zadania domowego, skończyliśmy, scrollując kolejne  newsfeedy.

Kolejnym sygnałem, że możemy mieć problem, jest to, że korzystanie z sieci negatywnie wpływa na inne obszary naszego życia. Na przykład jeśli zamiast spać lub podejmować swoje obowiązki, siedzimy w internecie (i czujemy się coraz bardziej niewyspani, a nasze oceny w szkole są coraz gorsze) lub gdy uciekamy z lekcji i rezygnujemy ze spotkań ze znajomymi, żeby spędzić więcej czasu online. Następny przykład to rezygnowanie z pasji i zainteresowań na rzecz kolejnych godzin w sieci. Nie oszukujmy się – internet jest bardzo ciekawy i łatwo nie zauważyć, że nasz czas spędzamy głównie przed ekranem. Internet jest jednym z najbardziej wciągających mediów. Można w nieskończoność przechodzić ze strony na stronę, poznawać nowe osoby i dyskutować z nimi głównie przez komunikatory internetowe. Również sieciowe gry, w których może uczestniczyć wielu graczy jednocześnie, są bardzo wciągające. Takie rzeczy łatwo uzależniają nawet dorosłych, a co dopiero dzieci i młodzież.

Komputery, Internet, smartfony są dobrodziejstwem ludzkości i medium na miarę XXI wieku. Jednak należy sobie zdawać sprawę z zagrożeń, jakie czyhają zwłaszcza na młodych ludzi w sieci. Rozsądek jest jedyną receptą na to, by korzystać z telefonu,  Internetu i komputera w sposób niezagrażający ani sprzętowi, ani naszemu zdrowiu psychicznemu, fizycznemu i społecznemu.

O bezpieczeństwo w globalnej sieci dbaj tak, jak dbasz o nie w świecie realnym. To od nas zależy, czy Internet będzie przestrzenią bezpieczną.

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 12.02.2020 
W poszukiwaniu Narniialt

„Opowieści z Narnii” to książka , którą trzeba przeczytać. Dlaczego? Bo zachęca do odwagi działania. Przypomina, że każdy może pokonać własne słabości i stać się królem Narnii. A skoro tak, to warto postarać się , by odnaleźć tajemnicze przejście do świata Narnii…

Klasa V a wyruszyła zatem na poszukiwania baśniowej krainy, tym bardziej , że wszyscy stęsknili się za widokiem białego, śnieżnego puchu. Nie było to łatwe. Ale mieliśmy nadzieję, że gdzieś w górach odnajdziemy domek państwa Bobrów, spotkamy pana Tumnusa , a przede wszystkim usłyszymy o Aslanie. No i oczywiście przeżyjemy wspaniałą przejażdżkę saniami, choć nikt nie oczekiwał towarzystwa Białej Czarownicy.

I wiecie co? Udało się! Opowieść o cudownej sile wyobraźni nauczyła nas dostrzegać niezwykłe rzeczy wokół. W miejscowości Wisła Czarne odnaleźliśmy namiastkę Narnii. Najważniejsze, że kulig się odbył. I co ważne, choć śniegu nie brakowało, to jednak wyraźnie Aslan był już blisko.

Teraz czas na kolejną podróż szlakiem bohaterów literackich.

Klasa V a wyruszyła na poszukiwania Narnii.

dodał(a): M. Rybok  wprowadził(a): admin  dnia: 5.02.2020 
28 wielki Finał WOŚPalt

alt

 

Szanowni Państwo, już w najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie wiele ciekawych imprez, występów oraz innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy! Bądźmy razem w tym dniu!

10.00 - bal karnawałowy dla dzieci (zapraszamy w przebraniach)
11.00 - warsztaty z gospodarstwem "Niezłe Ziółka"
12.00 - pokaz OSP
12.30 - trening z drużyną Hammers Łaziska Górne
13.00 - 15.00 - Nocna Jazda Łaziska (parking przy MDK)
14.00 - występy zespołów i kółek działających przy MDK ("Radość", Capoeira, "Arabeska")
14.50 - zawodniczki klubu sportowego KPKS Halemba - pokaz akrobatyki sportowej
15.00 - Zespół Optima oraz Stowarzyszenie Artystyczne Krystynki
16.00 - Klaudia i Kasia Chwolka
17.00 - iluzjonista Dawid Wilczyński
18.00 - zespół Dwie Korony
19.00 - zespół Muzykanty
19.45 - Teatr Ognia LIVIDUS IGNIS
20.00 - Światełko do nieba

Od wczesnych godzin porannych na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP i wesprzeć Orkiestrę datkiem pieniężnym. Zapraszamy także od rana do kawiarenki w MDK na ciepły posiłek (również na wynos) oraz domowe ciasta. W trakcie trwania finału odbędzie się wiele wystrzałowych licytacji. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Organizatorami Finału są "Sztab Kopernik" Szkoły Podstawowej nr 3, 1 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Łaziska" oraz Miejski dom Kultury w Łaziskach Górnych. W naszej pracy organizacyjnej wspierają nas instytucje miejskie, łaziskie szkoły oraz mieszkańcy i przedsiębiorcy naszego miasta. Dziękujemy!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 10.01.2020 
Wywiadówkaalt
alt

Szanowni Państwo, w najbliższą środę 8 stycznia 2020r. o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki podsumowujące I półrocze r.szk. 2019/20.
Serdecznie zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 03.01.2020 
Życzeniaalt
alt

„Jest taka Noc, wieczorną gwiazdą naznaczona,
z siankiem pod białym obrusem i potrawami dwunastoma.
Jest taka Noc, pełna tajemnic, miłością jednocząca,
Małym Opłatkiem silniejsza od rąk splecionych tysiąca”

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie, radości, pokoju, wytchnienia od codzienności, a w Nowym 2020 Roku wszelkiej pomyślności życzą Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie SP3.

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 23.12.2019 
Śląsk - Moja Mała Ojczyznaalt

W związku z obchodami 100-rocznicy Powstań Śląskich uczniowie klas 8 i 7 uczestniczyli w lekcji muzealnej „Walka o polski Śląsk 1919-1921” w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Po krótkim filmie przybliżającym sytuację na Śląsku w latach 20-tych XX w., młodzież otrzymała karty pracy i udała się na zwiedzanie multimedialnego muzeum. Szukali odpowiedzi na 12 pytań dotyczących powstań i plebiscytu. Można było się przenieść do dawnego miasta śląskiego, poznać sylwetki powstańców, oddać głos w plebiscycie. Była to ciekawa , niestandardowa lekcja historii.

dodał(a): I. Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 14.12.2019 
Siła, hart ducha i sportowa rywalizacjaalt

W zdrowym ciele, zdrowy duch! To powiedzenie znają wszyscy. Można śmiało podkreślić, że pomimo zmieniających się czasów, siła płynąca z aktywności fizycznej jest niezmienna. W naszym powiecie odbyły się zatem zawody sportowe sprawdzające kondycję uczniów. I choć wyniki mogły być lepsze, to jednak wiemy, że i najlepsi mają gorsze dni. I jak to w sporcie bywa- czasami zdobywamy podium, a czasami musimy poczekać na zwycięstwo.

Wyniki w zawodach miejskich, w biegach przełajowych (różne kategorie):
- I miejsce: O. Wenglorz, P. Ryszkiewicz,
-II miejsce: E. Wielochowski,
-III miejsce: E. Czechowicz, P. Tomczyk, O. Wolnik

W powiatowych biegach przełajowych dziewczyny wywalczyły piąte miejsce, zaś chłopcy dziesiąte miejsce.

W zawodach badmintona drużyna dziewczyn uklasyfikowała się poza podium, na piątym miejscu, chłopcy zajęli miejsce siódme.

Z kolei 28 listopada odbyły się miejskie zawody w piłce ręcznej. Nasza reprezentacja chłopców zajęła trzecie miejsce.

Wszystkim gratulujemy wytrwałości .Trzymamy kciuki i zagrzewamy do dalszej, sportowej walki. Życzymy, aby w przyszły roku każdemu zawodnikowi udało się poprawić wynik. Bo przecież zarówno w życiu, jak i sporcie chodzi o to, aby stawać się lepszym.

dodał(a): J. Rybij  wprowadził(a): admin  dnia: 14.12.2019 
Wywiadówkaalt
alt

Szanowni Rodzice, w dniu 4 grudnia 2019r. (środa) odbędą się spotkania z wychowawcami: klasy I-III godz. 16.30, klasy V-VIII godz. 17.00.
Klasy I-III zaczynają spotkanie na sali gimnastycznej.

Wywiadówce towarzyszyć będzie kiermasz świąteczny. Serdecznie zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 03.12.2019 
Rozwój kompetencji informatycznych i językowychalt

Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”

dodał(a): A. Muszer  wprowadził(a): admin  dnia: 20.11.2019 
Lekcje żywej historii „Orzeł Biały” „II wojna światowa” alt

19 listopada 2019 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Kerin. Przekazują oni wiedzę historyczną w ciekawy, humorystyczny sposób - uczniowie mogą wcielić się w różne role.

Klasy młodsze I-III zostały zapoznane z początkiem państwa polskiego i poznały historię godła w lekcji pt. „Orzeł Biały”. Natomiast uczniowie klas od V-VIII uczestniczyli w lekcji „II wojna światowa”. W ciekawy sposób, angażując do współpracy uczniów, członkowie Bractwa przybliżyli wiedzę na temat sytuacji w naszym kraju przed wybuchem wojny, kampanii wrześniowej, zbrodni katyńskiej. Entuzjazm wywołały scenki historyczne, z naszymi uczniami w roli głównej. Wiele faktów pozostanie nam na długo w pamięci. Była to dla wszystkich wspaniała lekcja historii.

dodał(a): I. Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 20.11.2019 
Nasza Ziemia, naszą Przyszłością alt

„Nasza Ziemia, naszą Przyszłością - Our earth, our future – Unsere Erde, unsere Zukunft” to nazwa projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+. Działania związane z międzynarodowym projektem w Szkole Podstawowej nr 3 im Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych. Projekt ekologiczny rozpoczął się już w październiku 2018 roku, a zakończy się w sierpniu 2020 roku. W listopadzie 2019 roku kolejnym miejscem na szlaku międzynarodowych spotkań stała się Belgia.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych: Roksana Pietrzyk, Emilia Czechowicz, Kamila Krzos, Barosz Mróz i Barosz Kołcz w dniach od 4 do 8 listopada udali się wraz z opiekunami: Zofią Kozyra oraz Agnieszką Muszer do miejscowości Lommel w Belgii. Tam spotkali się z młodzieżą z Niemiec i Włoch w szkole „Go! Campus Mercurius – X Plus Exclusief Anders”. Tematem spotkania były: „Zmiany klimatyczne i ich wpływ na zrównoważony rozwój państw Europy”. Celem projektu było budowanie wśród młodego pokolenia świadomej postawy proekologicznej, ponieważ to, jakich wyborów dokonają w związku z ochroną środowiska, przyniesie pozytywny wymiar naszej planecie w przyszłości.

Podróż z Katowic do Eindhoven okazała się wielkim wyzwaniem i przygodą lotniczą, gdyż dla niektórych uczestników wyprawy był to pierwszy lot samolotem. Tak więc emocje związane z wyjazdem towarzyszyły wszystkim od początku wyjazdu. Belgia przywitała nas deszczową pogodą, ale spotkanie i udział w progrmie zorganizowanym przez Hansa Hendrix koordynatora projektu, przyczyniła się do tego, że wszyscy poczuliśmy się jak w domu.

Środki na podróże i realizację projektu „Nasza Ziemia, naszą Przyszłością” otrzymaliśmy z Komisji Europejskiej, dlatego nasi przyjaciele z Lommel zorganizowali dla wszystkich uczestników wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wizyta w Parlamencie Europejskim była żywą lekcją o Unii Europejskiej, jej celach i organizacji pracy w parlamencie. Przedstawiono nam prezentację pt. „Dlaczego warto walczyć o Europę”. Następnie zwiedziliśmy salę obrad, gdzie obecnie zasiada 751 europosłów z 28 państw. Zmiany klimatyczne i ochrona środowiska jest jednym z filarów dążeń Unii Europejskiej, przekonaliśmy się, że to co robimy razem w naszym projekcie “ Nasza Ziemia , naszą Przyszłością” jest dla nas bardzo ważne. Stolica Belgii Bruksela jest bardzo pięknym miastem ze wspaniałymi zabytkami i uliczkami.

Pobyt młodzieży w Belgii przyniósł wiele doświadczeń wynikających z integracji młodzieży. Wzbogacił także informacje na temat funkcjonowania szkół uczestniczących w projekcie, ponieważ uczniowie z Włoch, Belgii, i Niemiec przygotowali interesujące prezentacje - wizytówki na ten temat swoich krajów i działań proekologicnych. Znalazł się również czas, aby Europa stała się bliższa poprzez zabawę i konkursy wiedzy o poszczególnych krajach i ekologii. Drużyny międzynarodowe dowiodły, że Europa da się lubić, a jej młodzi przedstawiciele świetnie się dogadują. Wzajemne poznawanie umożliwiło także spotkanie rodzin, nauczycieli i uczniów, gdzie w miłej atmosferze podsumowaliśmy cały tydzień spotkania międzynarodowego w ramach ekologicznego programu Erasmus +, który łączy młodzież i nauczycieli w Europie.

dodał(a): Z. Kozyra  wprowadził(a): admin  dnia: 20.11.2019 
Wywiadówkaalt
alt

Szanowni Rodzice, w dniu 30 października 2019r. (środa) odbędą się spotkania z wychowawcami: klasy I-III godz. 16.30, klasy V-VIII godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 28.10.2019 
„Stalking – na cyberprzemoc są paragrafy”alt
21 października b.r. uczniowie kl. VIII mieli okazję uczestniczyć w interaktywnym spektaklu, pt. „Stalking – na cyberprzemoc są paragrafy”, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Spektakl był symulacją rozprawy sądowej, która dotyczyła problemu hejtu w internecie. Rozprawę poprowadził sędzia Sądu Rodzinnego w Łobzie Arkadiusz Krupa wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. K. Miarki w Pielgrzymowicach oraz radcami prawnymi Michałem Grabcem i Dariuszem Wójcikiem. Spektakl miał na celu wzbudzenie refleksji u uczniów nad ich reakcjami, kwestionowanie zachowań uczniów tak, aby znajdując się w analogicznej sytuacji podjęli lepsze działanie, jak również dał możliwość wcielenia się w skórę drugiego człowieka. Uczestnictwo w spektaklu interaktywnym było świetna nauką empatii i kreatywnego rozwiązywania problemów w życiu codziennym.
dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 29.10.2019 
Prelekcja funkcjonariuszy policjialt

10 października funkcjonariusze policji z Komisariatu w Łaziskach Górnych przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas siódmych i ósmych. Podczas spotkania asp. sztab. Wojciech Wypchał oraz sierż. sztab. Marek Wodok rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich, postępowania policji i sądu w przypadkach popełniania czynów zabronionych przez młodzież oraz na temat cyberprzemocy.

Uczniowie zostali zapoznani m.in. z takimi pojęciami jak: nieletni, czyn karalny czy demoralizacja. Była to również okazja, by uczniowie wymienili się spostrzeżeniami na temat problemów nastolatków w szkole i środowisku rówieśniczym.

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 29.10.2019 
Konkurs Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożeniaalt

Po raz pierwszy Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji został zorganizowany konkurs matematyczny dla klas sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia.

Chętni uczniowie przygotowali plakaty promujące święto, a także zorganizowali patrole egzaminacyjne - w czasie przerw sprawdzali wiedzę kolegów , pracowników szkoły. Za 100 % znajomości tabliczki mnożenia wręczali tytuł ekspertów tabliczki mnożenia.

4 października 2019 r uczniowie klas III- VIII na lekcjach matematyki rozwiązywali testy . Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 20 zadań.
W konkursie zwyciężyli :

  • 1 miejsce- klasa 8 A
  • 2 miejsce- klasa 6 A
  • 3 miejsce- klasa 7 A

Uczniowie z klas , które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymają nagrodę w postaci wyjścia na bowling do hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych .Wyjście uczniów zostanie pokryte w całości z budżetu Rady Rodziców.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie
Organizatorzy konkursu: Aleksandra Kopiec, Anna Skrzypczak

dodał(a): A. Kopiec  wprowadził(a): admin  dnia: 28.10.2019 
„WZNIEŚ SERCE NAD ZŁO” - ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERCalt

W dniu 10 września odbywała się, już po raz szesnasty, Mikołowska Powiatowa Kampania Społeczna Łańcuch Czystych Serc, pod hasłem: „Narkomanii, dopalaczom, alkoholizmowi, przemocy interpersonalnej, HIV/AIDS, nietolerancji, wszelkiemu złu - Nie. Dobru – Tak”.

Ruch Czystych Serc zainicjował w 1985r Marek Kotański ogólnopolskim Łańcuchem Czystych Serc, w którym stanęły tysiące ludzi od morza do Tatr na znak solidarności z osobami chorymi, uzależnionymi i zagubionymi.

Pomysłodawcą takiej imprezy w naszym powiecie był pan Tadeusz Rosa, prezes stowarzyszenia Powrót, który pomagał od wielu lat ludziom uzależnionym, kształtował i zachęcał młodych ludzi do zdrowego i godnego życia bez używek.

Główny łańcuch powstał w tym dniu na mikołowskim rynku, zawyły syreny, zabrzmiały dzwony w kościołach. Nasza szkoła, zgodnie z tradycją, przyłączyła się do tej kampanii. Punktualnie o godzinie 13.00 odbyła się krótka audycja przez radiowęzeł, a następnie cała społeczność naszej szkoły chwyciła się za ręce tworząc łańcuch czystych serc – na znak solidarności z organizatorami kampanii oraz z osobami żyjącymi w trzeźwości. Chwilą ciszy uczciliśmy także pamięć p. T. Rosa.

Twórzmy łańcuch dobroci w naszym codziennym życiu!!!

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 23.09.2019 
Prelekcja policjantów „Bezpieczne zachowania”alt

W dniu 10.09.2019r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prelekcji policjantów dot. bezpiecznych zachowań. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, dowiedzieli się, jak powinni reagować w niebezpiecznych sytuacjach oraz gdzie mogą szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Zajęcia prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych: asp. szt. W. Wypchał oraz mł. asp. W. Witczak.

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 23.09.2019 
Wywiadówkaalt
alt

Szanowni Rodzice!

W dniu 11 września 2019r. (środa) odbędą się - pierwsze w tym roku szkolnym - spotkania z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00. - numery sal będą wypisane przy wejściu do szkoły.

Spotkanie będzie poświęcone ważnym kwestiom formalnym i organizacyjnym, stąd obecność rodziców jest obowiązkowa.
Do zobaczenia!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 05.09.2019 
alt

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się w dniu 2 września b.r. na sali gimnastycznej szkoły.

Uczniów klas I, II i III zapraszamy na godz. 9.30. Po akademii - spotkanie z wychowawcami oraz odbiór podręczników i ćwiczeń. Po uroczystym pasowaniu pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły, w świetlicy szkolnej będzie możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Uczniów klas V-VIII zapraszamy na akademię na godz. 11.00. Po akademii - spotkanie z wychowawcami oraz zapoznanie ze szkołą.

Uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, którzy nie dostarczyli do tej pory świadectw ukończenia poprzedniej klasy oraz 2 zdjęć legitymacyjnych prosimy o dopełnienie tego obowiązku najpóźniej do poniedziałku 2 września.

Uczniowie klas II, III i VIII w dniu rozpoczęcia roku szkolnego zobowiązani są do przyniesienia kluczyków do swoich szafek - wychowawcy zbiorą je po akademii.

Do zobaczenia!

dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 28.08.2019 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax.+48 322241066
alt tel. kom.+48 510790884
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA


Projekt „Szkoła Patriotów”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Szkoła Patriotów,
którego głównym celem jest kształtowanie
u dzieci i młodzieży szacunku dla
przeszłości i tradycji, dziedzictwa narodowego
i kulturowego poprzez systematyczną
opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami
na terenie województwa śląskiego,
stanowiącymi materialne świadectwo
wydarzeń z historii Polski.


Projekty „Zdalna szkoła”

Zdalna szkoła

Zdalna szkoła+


„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.