Aktualności
archiwum 2022/23 1 2021/22 1

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dyrekcja SP3 w Łaziskach Górnych

dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 27.06.2018 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

zachęcam Państwa do pozyskiwania informacji o wypoczynku, na który ma pojechać dziecko, sprawdzenia, czy jest on zarejestrowany i zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Każda zgłoszona i zatwierdzona przez kuratora oświaty forma wypoczynku jest umieszczona w elektronicznej bazie wypoczynku. Można to sprawdzić, korzystając ze strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://wypoczynek.men.gov.pl/

Proszę o zwrócenie uwagi w szczególności na:

  • warunki sanitarno-higieniczne wybranego na wypoczynek obiektu, w tym warunki zakwaterowania,
  • kadrę pedagogiczną, której zostanie powierzone Państwa dziecko,
  • zabezpieczenie dostępu do opieki medycznej podczas trwania wypoczynku,
  • program i regulamin wypoczynku,
  • organizację bezpiecznego transportu dzieci.

Dodatkowe informacje na temat wypoczynku dzieci i młodzieży znajdą Państwo na stronach internetowych: https://wypoczynek.men.gov.pl/ oraz www.kuratorium.katowice.pl - zakładka wypoczynek, gdzie można zapoznać się m.in. z wymaganiami dotyczącymi zasad organizacji wyjazdów autokarowych dzieci i młodzieży, wymogów higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami.

Informuję jednocześnie, że nad zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży czuwa wiele instytucji i służb, m.in.: Policja, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, do których zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc. Korzystajcie Państwo z wszelkich powszechnie dostępnych źródeł informacji o organizatorach wypoczynku. W razie stwierdzenia uchybień lub niesolidności organizatora, nie zwlekajcie z powiadomieniem podmiotów właściwych do ich kontroli. Dodatkowe informacje dotyczące organizacji wypoczynku można uzyskać, dzwoniąc do pracowników Kuratorium Oświaty w Katowicach pod numery telefonów 32 606 30 22 oraz Delegatur Kuratorium Oświaty, które koordynują organizację wypoczynku na obszarze swojego działania. Do Państwa dyspozycji jest również służba dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, która wspólnie z Kuratorium Oświaty w Katowicach oddaje do Państwa dyspozycji całodobową infolinię interwencyjną pod numerem 32 207 70 77 obsługującą zgłoszenia dotyczące organizacji wypoczynku.

Drodzy Uczniowie,

kieruję do Was gorący apel o zachowanie szczególnej ostrożności, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w trakcie kolonii, obozów i innych form wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Ostrzegam przed nieodwracalnymi skutkami zażywania narkotyków, dopalaczy, substancji psychoaktywnych. Życzę, aby wakacje sprzyjały rekreacji oraz regeneracji sił fizycznych i psychicznych, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień w bezpiecznych warunkach. Wyrażam nadzieję, że nasze wspólne działania zapewnią bezpieczeństwo i przyniosą wiele radości i niepowtarzalnych przeżyć, dzięki czemu uczniowie wrócą do swoich szkolnych obowiązków zdrowi i pełni nowej energii.

Śląski Kurator Oświaty
Urszula Bauer

Jednoczesnie informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej Ministerstwa oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.
Link to poradnika znajduje się tutaj.

dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 19.06.2018 
Od 12 do 16 czerwca, trzy uczennice naszej szkoły - Łucja Walkowicz, Emilia Powązka i Zuzanna Tworek, wraz z opiekunem - panią Agnieszką Muszer, pojechały na wycieczkę do Strasburga w ramach projektu europosła Bolesława Piechy. Głównym celem podróży były odwiedziny w Parlamencie europejskim, gdzie dziewczyny i pani Agnieszka uczestniczyły w spotkaniu z panem Piechą, zwiedziły parlament oraz były na sali plenarnej podczas obrad i debat. Nie obyło się bez zwiedzania pięknego miasta Strasburga, a w drodze powrotnej - Norymbergii. Tą wycieczkę wszyscy z pewnością będą wspominali przez bardzo długi czas i bez wątpienia z ogromnym uśmiechem na twarzy.
dodał(a):  Łucja Walkowicz   wprowadził(a):  admin  dnia: 19.06.2018 

Gratulujemy Patrycji Hajdudze tytułu laureata w II Rejonowym Konkursie Plastycznym „Oblicza polskiego oręża - woje, rycerze i komandosi”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach. Prace Wiktorii Andruszkiewicz i Martyny Kupny zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej.
Życzymy dalszych sukcesów!

dodał(a):  E. Kiecka   wprowadził(a):  admin  dnia: 19.06.2018 
Zobacz galerię zdjęć

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Więcej o świadczeniu „Dobry Start” można dowiedzieć się z ulotki informacynej Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 03.06.2018 

We wtorek 29 maja nasze pierwszaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych pt. „Cukierki”. Spotkanie miało na celu przybliżenie zagrożeń związanych z brakiem ostrożności względem obcych osób. Dzieci dowiedziały się jak postępować i reagować w różnych sytuacjach i do kogo zwracać się o pomoc. Na koniec spotkania dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

dodał(a):  E. Hadzik   wprowadził(a):  admin  dnia: 03.06.2018 

Kochanym Mamusiom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta!

dodał(a):  E. Hadzik   wprowadził(a):  admin  dnia: 23.05.2018 

24 maja 2018 r. grupa nasza czytelniczek (z klasy II B) w składzie: Weronika Krasińska, Wiktoria Statuch oraz Natalia Tomczyk zajęły II miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Nastolatek w świecie, czyli całkiem dorosłe problemy młodych bohaterów”. Konkurs wymagał przeczytania i szczegółowej znajomości sześciu książek z kręgu współczesnej literatury młodzieżowej, m. in. Jasne dni, ciemne dni, Ten gruby, Puszka, Dane wrażliwe, Kasieńka, Pocztówka z Toronto oraz rozwiązać wiele różnorodnych zadań. Ponadto dziewczęta przygotowały oryginalny lapbook, będący reklamą wybranej książki konkursowej.
Poziom uczestników był jak zwykle bardzo wysoki.
Serdecznie gratulujemy.

dodał(a):  L. Tomasik   wprowadził(a):  admin  dnia: 23.05.2018 

Wycieczka do Budapesztu 28, 29, 30, maj 2018r.

Ważne informacje dla wyjeżdżających

Zbiórka 3.45 w dniu 28 maja  (poniedziałek)

Wyjazd spod szkoły od strony boiska o godzinie 4.00. 
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

każdy uczeń/ uczestnik posiada ważny dowód osobisty lub paszport,
proszę  nie spóźnić się na zbiórkę i odebrać dziecko po wycieczce w godzinach wieczornych. 

Adres hotelu w Budapeszcie
Hotel Griff - Budapest
Bartók Béla út 152
H - 1113 Budapest

Pozdrawiam Zofia Kozyra

dodał(a):  Z. Kozyra   wprowadził(a):  admin  dnia: 23.05.2018 

Jak co roku w naszej szkole odbył się interdyscyplinarny konkurs Młodzi Kopernicy. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich łaziskich szkół podstawowych i obejmował 3 kategorie: język angielski, matematyka oraz historię, a każdy uczestnik mógł wziąć udział tylko w jednej kategorii. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 21 uczniów.

Mamy zaszczyt poinformować, że zwycięzcami konkursu zostali:

Język angielski:

  1. miejsce: Natalia Ciałoń, SP 3
  2. miejsce: Bartosz Krusinski, SP 6
  3. miejsce: Oktawian Gwóźdź, SP 1

Matematyka:

  1. miejsce: Daniel Marcinkowski, SP 1
  2. miejsce: Małgorzata Syryjczyk, SP 3
  3. miejsce: Marcin Muszer, SP 1

Historia:

  1. miejsce: Dawid Witala, SP 3
  2. miejsce: Michał Górny, SP 5
  3. miejsce: Zuzanna Gizdoń, SP 1
dodał(a):  M. Profaska   wprowadził(a):  admin  dnia: 23.05.2018 

Krzyżowa jest miejscem, które pomaga w kształtowaniu kultury dialogu, współpracy ponad podziałami i solidarności międzynarodowej. Młodzież w Krzyżowej uczy się, jak ze sobą żyć i jak sie komunikować. Jest przy tym dużo zabawy i ciekawych form pozaszkolnych. Młodzież w Krzyżowej ma szansę konfrontować swoją wiedzę z wiedzą uczniów z innych szkół.
Pozdrawiamy
Zofia Kozyra i uczennice.

dodał(a):  Z. Kozyra   wprowadził(a):  admin  dnia: 18.05.2018 

Pojawił się nowy numer gazetki szkolnej „GimNius”. Zapraszamy do lektury.
Gazetka wydawana jest tylko w formie eletronicznej. Poniżej link do pobrania gazetki w pliku PDF.

alt
dodał(a):  E. Powązka   wprowadził(a):  admin  dnia: 11.05.2018 
Na wspólną wycieczkę wybraliśmy się do Kopalni Soli „Wieliczka”. Była to podziemna podróż pełna wrażeń. Dzieci zachwycały się solnymi korytarzami (oczywiście musiały same spróbować, czy ściany faktycznie są słone ;) Niespodzianką okazało się odkrycie smoczych jaj oraz samego smoka. Największą atrakcją było spotkanie ze śpiącym w solnych zagłębieniach skrzatem Soliludkiem, który umilał nam wędrówkę opowieściami o kopalni i doprowadził nas do Skarbnika. Okazało się, że jest wśród nas księżniczka! Nasza koleżanka Michasia założyła królewskie szaty i zasiadła na tronie. Wszyscy otrzymaliśmy słodki upominek :) W podziemiach zrobiliśmy także zdjęcie z rzeźbą solną przedstawiającą patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika. Rzeźba powstała w 1973 roku, upamiętniając 500-lecie urodzin astronoma.
dodał(a):  E. Hadzik   wprowadził(a):  admin  dnia: 11.05.2018 
wywiadówkaalt

Szanowni Rodzice,
W dniu 16 V 2018r. o godz. 17.00 odbędzie się ostatnie spotkanie z wychowawcami w tym roku szkolnym. Na spotkaniu zostaną przekazane informacje dotyczące zagrożeń oceną niedostateczną oraz bieżące sprawy klasowe.

Prosimy Państwo o obecność, gdyż w tym dniu będziecie mogli państwo złożyć pełnomocnictwo do wykonania przez szkołę czynności związanych z obsługą spersonalizowanej „Śląskiej Karty Usług publicznych” (z umieszczonym na niej imieniem, nazwiskiem, zdjęciem ucznia). Karta może być używana m.in. jako bilet komunikacji miejskiej ( dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą korzystać z komunikacji bezpłatnie).

Rodzice zainteresowani wyrobieniem za naszym pośrednictwem tej karty muszą osobiście podpisać pełnomocnictwa i przynieść aktualnie zdjęcie dziecka (może być w postaci cyfrowej legitymacyjne lub paszportowe).

Z powodu wyjazdu dużej grupy uczniów i nauczycieli do Budapesztu na dzień 16 V (z 30 V) zostaną przeniesione konsultacje. Wszyscy nauczyciele będą do państwa dyspozycji do godz. 18.30.

Spotkania z wychowawcami odbędą się w następujących salach:

alt
kl. VII a   - 77
kl. VII b   - 66
kl. VII c   - 84
kl. VII d   - 76
kl. I  a  - 67
kl. II a  - 82
kl. II b  - 68
kl. II c  - 72
kl. III a - 86
kl. III b - 83
kl. III c - 75
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 9.05.2018 

Piłka ręczna

Dnia 7 lutego na hali MOSIR odbył się barażowy turniej piłki ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział: SP nr 7 Orzesze, klasa sportowa SP nr 10 Mikołów oraz nasza szkoła. Po wygraniu zaciętego meczu z dziewczynami z Mikołowa kilkoma bramkami awansowaliśmy do turnieju finałowego.

Finałowe powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt odbyły się 27 marca w Łaziskach Górnych. W zawodach wzięły udział SP nr 4 Łaziska Górne - były zespół ligowy, SP nr 3 łaziska Górne, klasa sportowa z Mikołowa oraz zespół z Orzesza. Po wygraniu z Orzeszem i Mikołowem niestety przegraliśmy sprawiedliwie z zespołem z SP nr 4. Na wyróżnienie zasługują wszystkie dziewczyny, a szczególnie Julka Dec i Ewelina Porębska.

Siatkówka

Finałowe powiatowe zawody odbyły się 7 lutego na hali MOSIR. Udział wzięły SP nr 1 Mikołów – siatkarska klasa sportowa, SP nr 2 Orzesze – siatkarska klasa sportowa i dwie drużyny SP nr 2 i SP nr 3 z Łazisk Górnych. Dosyć pechowy okazał się dla nas ten turniej. W wygranym meczu SP nr 2 Łaziska w ciągu 5 min. trzy dziewczyny odniosły dosyć bolesne kontuzje i było praktycznie po turnieju. Przegraliśmy z Mikołowem i Orzeszem zajmując III miejsce. A mogło być inaczej.

dodał(a):  Z. Rybij   wprowadził(a):  admin  dnia: 12.04.2018 

Nadszedł kwiecień. To czas, kiedy uczniowie klas III gimnazjum stoją przed dwoma bardzo ważnymi wydarzeniami w swoim życiu. Są to: wybór szkoły ponadgimanzjalnej/zawodu oraz egzaminy gimnazjalne.

Właśnie tym dwóm kwestiom została poświęcona prezentacja, która miała miejsce w dniu 11 kwietnia 2018r. w naszej szkole. Na spotkaniu rodziców i uczniów klas III z doradcą zawodowym omówiono typy szkół ponadgimnazjalnych, zasady rekrutacji i ważne daty oraz organizację egzaminu gimnazjalnego 2018. Dziękujemy za liczne przybycie, uczniom życzymy powodzenia!

W załączeniu prezentacja ze spotkania.

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 12.04.2018 
alt

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. M.Kopernika w Łaziskach Górnych, zaprasza Rodziców oraz dzieci, które od września 2018r. rozpoczną naukę w klasie I oraz VII naszej szkoły na Dzień Otwarty. Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej w dniu 11 kwietnia 2018r. o godz. 17.30.
Serdecznie zapraszamy! Dyrektor, Nauczyciele i uczniowie SP3

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 5.04.2018 
alt

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,
Rodzice i Uczniowie!

Składamy WSZYSTKIM najserdeczniejsze życzenia, by te Wielkie i Święte dni były czasem pełnym miłości i rodzinnego ciepła, wielkanocnych mazurków i lukrowanych bab, szczególnej łaski i błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa. Życzymy wiele radości i siły ducha na każdy dzień, byśmy mogli przeżywać i ożywiać w sobie wiarę, nadzieję i odwagę w zmaganiu się z problemami codziennego życia. Oby zetknięcie się z wydarzeniami Zmartwychwstania pozwoliło nam uczyć się żyć z wielką wdzięcznością, wzrastać w wierności wartościom oraz doświadczać odmieniania siebie.

Wszystkiego Najlepszego!
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 31.03.2018 

W II Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie 5 marca odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Złamane pióro”. Wzięły w nim udział Małgorzata Syryjczyk oraz Emilia Powązka. Tekst dyktanda był bardzo trudny. Dużym sukcesem było zajęcie III miejsca w konkursie przez Emilię Powązkę. Zwyciężczyni gratulujemy.

dodał(a):  Teresa Komenda-Kózka   wprowadził(a):  admin  dnia: 21.03.2018 

Doradztwo zawodowe to niezwykle istotny obszar wsparcia uczniów i rodziców w planowaniu przyszłości edukacyjno-zawodowej. Działania z zakresu doradztwa zawodowego obejmują różne formy wsparcia – zajęcia indywidualne oraz grupowe (rozpoznawanie skłonności zawodowych, zasobów osobowych – mocnych i słabych stron, zainteresowań, poznanie świata zawodów, specyfiki rynku pracy – zawody deficytowe, nadwyżkowe, zawody przyszłości, typy szkół ponadgimnazjalnych itp.), spotkania z przedsiębiorcami, wycieczki do zakładów pracy, udział w targach edukacji i pracy itp.

W naszej szkole zajęcia z doradztwa zawodowego w klasach VII prowadzi Zofia Teodorowska – psycholog i szkolny doradca zawodowy. Służy wsparciem także uczniom i rodzicom uczniów klas gimnazjalnych, nauczycielom i wychowawcom, koordynuje wszelkie działania z zakresu doradztwa realizowane w szkole. W swojej pracy korzysta z nowoczesnych narzędzi (testy, kwestionariusze) oraz bogatej biblioteki multimedialnej (filmy o zawodach, programy komputerowe).

W dniach 12-15 III 2018r. w czterech miastach naszego województwa odbyły się konferencje p.t. „Dobry zawód to podstawa – doradztwo edukacyjno-zawodowe w szkole”. Na jednej z nich p. Zofia Teodorowska została nagrodzona za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na scenariusz zajęć z zakresu doradztwa zawodowego. Gratulujemy!

alt
dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 21.03.2018 
16 marca uczniowie klas 2 gimnazjalnych gościli w Bibliotece Miejskiej na spotkaniu autorskim z Krzysztofem Piersą – autorem książek Komputerowy Ćpun i Trener Uczuć, dziennikarzem prasowym i telewizyjnym, pasjonatem gier komputerowych i fantastyki. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem, gdyż autor mówił „ich językiem”. Opowiadał o tym, jak łatwo przekroczyć granicę pomiędzy zainteresowaniem i pasją, a uzależnieniem od gier komputerowych. Oprócz tego mówił o faktach i mitach związanych z grami komputerowymi. Zwrócił uwagę na kilka zagrożeń jakie związane są z uzależnieniem od gier. Do najważniejszych zaliczył: aspołeczność, problem ze znalezieniem pracy, zatracanie talentów, a także kłopoty zdrowotne. Stwierdził także, że gry komputerowe same w sobie nie są złe, natomiast często zdarza się niewłaściwe podejście do nich przez użytkowników. Młodzież zadawała pytania autorowi ponieważ utożsamiała się z treściami przekazywanymi na spotkaniu.
dodał(a):  L. Tomasik   wprowadził(a):  admin  dnia: 21.03.2018 
wywiadówkaalt

Szanowni Rodzice!
W dniu 21 mrca roku 2018 (środa) odbędzie się wywiadówka dla rodziców połączona z konsultacjami. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w następujących salach:

alt
kl. VII a   - 77
kl. VII b   - 66
kl. VII c   - 84
kl. VII d   - 76
kl. I  a  - 67
kl. II a  - 82
kl. II b  - 68
kl. II c  - 72
kl. III a - 86
kl. III b - 83
kl. III c - 75
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 19.03.2018 

8 marca 2018 r. odbył się w Mikołowie powiatowy etap Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR”". Martyna Fraj – uczennica klasy VII d – pięknie zaprezentowała dwa teksty. Najpierw wraz z Wisławą Szymborską zaprosiła słuchjących do wpatrywania się w gwiaździste niebo, a później za sprawą Romy Ligockiej przeniosła wszystkich nad błękitne morze. Gratulujemy udanego występu.

dodał(a):  M. Rybok   wprowadził(a):  admin  dnia: 17.03.2018 

8 marca w Szkole Podstawowej nr 3 imienia Mikołaja Kopernika po raz pierwszy odbyło się Forum Samorządów Uczniowskich. Wzięli w nim udział przedstawiciele i opiekunowie samorządów uczniowskich ze wszystkich szkół podstawowych z Łazisk Górnych. Pieczę nad organizacją spotkania sprawowały opiekunki SU: Iwona Brzyszczan–Prochownik oraz Jolanta Matyja.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły – pani Zofia Teodorowska, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Celem Forum Samorządów Uczniowskich było wzajemne poznanie się oraz wymiana pomysłów i doświadczeń.

Na początku wiceprzewodniczący Szymon Mosiężny poprowadził wykład dotyczący „Podstaw prawnych działalności samorządu uczniowskiego”. W przełamaniu pierwszych lodów pomogła nam uczennica Zuzanna Tworek, która podjęła się działań, mających na celu integrację wszystkich uczestników. W dalszej części przedstawiciele każdej szkoły zaprezentowali i omówili przedsięwzięcia oraz zadania realizowane w ich murach szkolnych. Dzięki temu mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji.

Po przerwie nasze spotkanie urozmaicił wykład kierownika Miejskiego Ośrodka Wspierania Rodziny i Dziecka w Łaziskach Górnych – pana Łukasza Gałeczki. Nasz gość podzielił się z nami swoją wiedzą na temat samorządów, wspomniał o cechach, które powinna posiadać osoba w nim działająca oraz przedstawił podobieństwa między samorządami uczniowskimi a terytorialnymi.

W części praktycznej wzięliśmy udział w warsztatach, które miały na celu pobudzić nas do dialogu, współpracy, umożliwić wymianę zdań na temat idealnego przewodniczącego i zalet działania w SU.

Forum Samorządów Uczniowskich jest ważną inicjatywą umożliwiającą poznanie osób, z którymi się rozumiemy i możemy dzielić pomysłami. Spotkanie zmotywowało nas do wielu nowych wyzwań i dało do zrozumienia, że wspólnie możemy więcej. Niech stale przyświecają nam słowa polskiego pedagoga – Juliana Radziewicza: „Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa: wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy, a nie tylko gwiazdy. (…) W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy, nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba pracować, i to nie dla siebie, lecz dla innych”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz życzymy sukcesów w działalności Samorządów Uczniowskich.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Emilia Powązka

dodał(a):  E. Powązka   wprowadził(a):  admin  dnia: 17.03.2018 

20 lutego 2018 roku w Rybniku odbył się III etap Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Do wojewódzkiego etapu zakwalifikowała się uczennica klasy VII d Natalia Ciałoń.

Oprócz wielu zagadnień związanych z wiedzą o języku, teorią literatury oraz retoryki należało „zatopić się” w lekturach, które z pewnością przynoszą piękne doświadczenie prawdziwego spotkania w życiu. Pierwsze z nich to spotkanie Oskara i pani Róży, drugie zaś to spotkanie Petera oraz Voli („Pax” Sara Pennypacker). Każda z książek przynosi refleksje na temat przyjaźni, poszukiwania siebie, a także trudu pracy nad wewnętrzną przemianą.

Natalka świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami w kolejnych etapach konkursu. W etapie wojewódzkim uzyskała tytuł laureata. Gratulujemy! I dziękuję Natalii za to cenne spotkanie.

dodał(a):  M. Rybok   wprowadził(a):  admin  dnia: 12.03.2018 

9 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy 1. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana przez uczniów starszych klas krótka część artystyczna, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie klasy 1 odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Przyszli czytelnicy w obecności pani wychowawczyni Ewy Hadzik złożyli uroczyste przyrzeczenie,że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor Zofia Teodorowska.

Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książki, linijki oraz magnesiki.

Spotkanie przebiegło w milej i przyjaznej atmosferze.

dodał(a):  L. Tomasik   wprowadził(a):  admin  dnia: 9.03.2018 

W dniach 15 i 16 II 2018r. uczniowie klas III gimnazjalnych naszej szkoły, na zaproszenie Starosty Mikołowskiego p. Henryka Jaroszka, odwiedzili wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu mikołowskiego: I LO im.K.Miarki w Mikołowie, II LO im.rotm.W.Pileckiego w Mikołowie, ZST w Mikołowie, ZSEiU w Łaziskach Górnych oraz ZSP w Ornontowicach.

Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną tych Szkół, mieli okazję zobaczyć szkolne pracownie i warsztaty oraz uczestniczyć w ciekawych prezentacjach. Autokary sfinansowało przez Starostwo Powiatowe w Mikołowie.

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 20.02.2018 

Walentynki są idealną okazją, by wyrazić swoją sympatię do innej osoby, pokazać, że się ją lubi lub kocha. Do tradycji Święta Zakochanych należą obdarowywanie upominkami swojej bratniej duszy, czy wysyłanie miłosnych liścików.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. W holu szkoły na zakochanych czekały słodkie babeczki. Zainteresowaniem cieszyła się poczta walentynkowa, dzięki której każdy mógł napisać coś miłego dla ukochanej, ukochanego, przyjaciela lub nawet nauczyciela. Sporo emocji wzbudził turniej par w siatkówkę zorganizowany przez uczennice z klasy 2c - Julię Stobiecką, Oliwię Janik oraz Jagodę Czerwik. Kolejną atrakcją, którą przygotowała pani Lidia Tomasik, była „Randka w ciemno z książką”. Polegała ona na wypożyczeniu książki owiniętej w papier, czytelnicy mogli kierować się tylko cytatem, który widniał na oprawionej książce. W ramach obchodów Dnia Zakochanych w piątek odbędzie się wieczór filmowy z komedią romantyczną.

dodał(a):  E. Powązka   wprowadził(a):  admin  dnia: 20.02.2018 
wywiadówkaalt

Szanowni Rodzice!
W dniu 24 stycznia 2018r. (środa) odbędzie się wywiadówka dla rodziców połączona z konsultacjami. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00. Wywiadówka rozpocznie się na sali gimnastycznej.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w następujących salach:

alt
kl. VII a   - 77
kl. VII b   - 66
kl. VII c   - 84
kl. VII d   - 76
kl. I  a  - 67
kl. II a  - 82
kl. II b  - 68
kl. II c  - 72
kl. III a - 86
kl. III b - 83
kl. III c - 75
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 22.01.2018 
Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Bożonardzeniowejalt

W dniu 8 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Bożonardzeniowej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas gimnazjalnych z naszego powiatu. W jury zasiadły panie Wanda Jurowicz i Aleksandra Szafraniec, które jedno głośnie, zdecydowały o wygranej Kornelii Cejny, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łaziskach Górnych. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom dziękujemy za uczestnictwo!!!

dodał(a): W. Jendrysko  wprowadził(a): admin  dnia: 15.01.2018 
Wycieczka do Budapesztualt
Zobacz galerię zdjęć
W maju 2018 roku zorganizujemy kolejną wycieczkę zagraniczną tym razem do Budapesztu. Wycieczka odbędzie się w dniach 28, 29 i 30 ( pn, wt, śr.) maja 2018r. Koszt trzydniowej wycieczki do Budapesztu wynosi 600zł. Prosimy rodziców o podpisanie zgody na wycieczkę oraz wpłacenie kwty 600zł na kontoRady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Łaziskach Górnych nr:
08 8454 1066 2004 0021 6586 0001 (Bank Spółdzielczy). W tytule wpłaty należy wpisać: Budapeszt imię i nazwisko ucznia oraz klasa. Kwotę proszę wpłacić do dnia 30. marca 2018 roku. Zaliczkę na wycieczkę w kwocie 200zł proszę wpłacić do dnia 30. stycznia 2018 roku. Informacji na temat wycieczki udziela Zofia Kozyra nauczyciel języka niemieckiego.
dodał(a): Z. Kozyra  wprowadził(a): admin  dnia: 08.01.2018 
KLASA 3A NA WROTKACHalt

Uczniowie klasy 3a tworzą od dawna grupę pozytywnie zakręconych i pełnych energii nastolatków. Wierzą, że największa siła drzemie w potencjale grupy, więc starają się spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Tym razem 3a wybrała się na wrotki, które wydają się być nieco zapomnianą formą rozrywki czy sportu. Okazało się, że jazda na wrotkach to idealny sposób na integrację klasy i aktywność ruchową. Świetna muzyka, oświetlenie, odważne piruety jak i zabawne upadki sprawiły, że uczniowie bawili się wyśmienicie i nie chcieli wracać do domu.

dodał(a): M. Profaska  wprowadził(a): admin  dnia: 08.01.2018 
Chwile offlinealt

„A gdyby tak zaszyć się gdzieś w ciszy, oczyścić umysł, pobyć chwilę offline? Przeżyć duchowe spa.” Czy we współczesnym świecie to możliwe…? Coraz trudniejsze, ale jak najbardziej możliwe. Wszystko zależy od nas samych, od naszej świadomości i wrażliwości. Jasełkowe przedstawienia pozwalają zaistnieć takim chwilom. Służą budowaniu i refleksyjności, i obserwacji, kim naprawdę jesteśmy wobec siebie.

16 grudnia 2017 roku w MDK w Łaziskach Górnych młodzież z naszej szkoły zaprezentowała się wspaniale w przedstawieniu pt. „Pokój ludziom dobrej woli”. Mogliśmy zobaczyć niezwykle utalentowanych, kreatywnych, dowcipnych, a jednocześnie prawdziwie lirycznych młodych aktorów, którzy zabrali widzów w podróż przez czyściec, niebo i piekło gorączkowych przygotowań do świąt. Wyruszyli do Betlejem…, by przypomnieć, że przecież Betlejem powinno być w każdym z nas, i to nie tylko z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia ma rodzić się Pan Jezus, a skoro On, to mają się rodzić wiara, nadzieja, miłość, dobroć, przyjaźń, życzliwość, uśmiech.

Oklaski dla wszystkich uczniów, którzy swym talentem i pozytywną energią stworzyli przedstawienie. Jesteśmy z Was dumni!

  • Giordano – Łukasz Czarnecki,
  • Archanioł – Szymon Mosiężny,
  • Elvis – Miłosz Wejkowski,
  • Kopernik – Kacper Lanuszny,
  • Przyjaciółki – Adrianna Ziętek i Urszula Drzewiecka,
  • Biznesmen – Dawid Saszczak,
  • Oskar – Aleksander Badura,
  • Konferansjerki – Łucja Walkowicz i Magdalena Jopek.
  • Chór – Adrianna Ziętek i Urszula Drzewiecka (niezwykłe wokalistki), Wiktoria Stachura, Ewelina Porębska, Wiktoria Jemielniak, Daria Morcińska, Kamila Poppe, Oliwia Dorozińska, Patrycja Hajduga, Magdalena Jałowiczor, Zuzanna Tkocz, Marcelina Piecha, Emilia Sopa, Aleksandra Czechowska, Alicja Żołneczko oraz Patrycja Borowiec.

Dziękujemy także absolwentom: Michałowi Wielgoszowi za przygotowanie scenografii multimedialnej oraz Michałowi Lupie za aktorskie i reżyserskie wskazówki. Dziękujemy za pomoc Pani Ewie Lis, która pomogła chórowi przygotować świąteczne piosenki i pastorałki.

dodał(a): M. Rybok  wprowadził(a): admin  dnia: 02.01.2018 
Listy do Bogaalt

Czasami myślę, że żyję na bezludnej wyspie… że nie mam nikogo…

Panie Boże, myślę o tym, czy ludzie potrafią rozmawiać jeszcze… ale nie tak o wszystkim i o niczym…
ale… rozmawiać tak po prostu… o tym, że jesteśmy ważni dla siebie…

Nie chcę być kopią powielaną w nadmiarze … nie chcę, aby moja „niezwykłość” polegała na tym, że potrafię godzinami siedzieć przed ekranem komputera… chcę, aby moja, jak i innych niezwykłość, polegała na byciu człowiekiem dla drugiego człowieka…

Choć Święta Bożego Narodzenia już minęły, to jednak ich SENS pozostaje w nas.

W tym roku młodzież przygotowała przedstawienie jasełkowe pt. Listy do Boga. Zwróciła w nim uwagę na tempo, pośpiech, gonitwę i nieustanny brak czasu. Te wszystkie cechy współczesnego życia niszczą relacje międzyludzkie. Człowiek zamyka się w swoim świecie, co gorsze, w wirtualnym świecie, nie znajdując chwili na to, by umacniać więzi rodzinne, przyjacielskie… po prostu ludzkie. Ważniejsze stają się kolejne rzeczy, które trzeba zdobyć… A Święto Narodzenia Jezusa Chrystusa to tylko uroczysta pamiątka narodzin pewnego niezwykłego człowieka
z odległej przeszłości.

Uczniowie, jak zwykle!!!, wykazali się pozytywnym działaniem,talentem oraz radością tworzenia ważnego przekazu, w którym połączyły się taniec, gra aktorska, śpiew oraz multimedialna oprawa ilustrująca przesłanie listów do Boga. Bardzo dziękujemy!!!

Ciekawą prezentację multimedialną przygotował Bartosz Andrzejewski. Oprawę dźwiękową poprowadził znakomicie Wiktor Kuboszek. Wyjątkowe kreacje aktorskie stworzyli: Łukasz Czarnecki – człowiek z telewizji, Mikołaj Środa – człowiek reklamy, Adrianna Ziętek oraz Olaf Wolny – niezwykli goście w telewizyjnym show pt. „Gadka Szmatka”, autorzy listów do Boga: Martyna Fraj, Emilia Pawelec, Tomasz Prawdziuk, Patryk Rzeszutko, a także Adrianna Ziętek – mama, Szymon Mosiężny – tata, Olaf Wolny – syn/brat oraz najmłodsza aktorka z pierwszej klasy szkoły podstawowej Wiktoria Berka, która wcieliła się w postać małej córeczki/siostry. Konferansjerskim talentem wykazały się: Łucja Walkowicz oraz Magdalena Jopek.

Ważną rolę w przedstawieniu odegrali uczestnicy tańca, który symbolizował pośpiech codzienności oraz zamknięcie na własne sprawy: Adrianna Ziętek, Paweł Lamża, Szymon Mosiężny, Wiktoria Jemielniak, Ewelina Porębska, Olaf Wolny, Zuzanna Tkocz, Mikołaj Środa, Łucja Walkowicz, Julia Kasińska, Oliwia Dorozińska, Wiktoria Stachura, Kamila Poppe, Urszula Drzewiecka, Miłosz Wejkowski.

Należy podkreślić wyjątkowy występ najmłodszych uczennic naszej szkoły, dziewczynki z klasy I a pod kierunkiem Łucji Walkowicz – uczennicy klasy II gimnazjum przygotowały taniec śnieżynek, uświetniający jasełkowe przedstawienie. O atmosferę świąteczną zadbały również uczennice, które wyśpiewały pastorałki. Piękne dekoracje przygotowała pani Ewa Kiecka, dziękujemy także pani Ewie Lis za muzycznie przygotowanie chóru.

dodał(a): M. Rybok  wprowadził(a): admin  dnia: 02.01.2018 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax.+48 322241066
alt tel. kom.+48 510790884
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA


Projekt „Szkoła Patriotów”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Szkoła Patriotów,
którego głównym celem jest kształtowanie
u dzieci i młodzieży szacunku dla
przeszłości i tradycji, dziedzictwa narodowego
i kulturowego poprzez systematyczną
opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami
na terenie województwa śląskiego,
stanowiącymi materialne świadectwo
wydarzeń z historii Polski.


Projekty „Zdalna szkoła”

Zdalna szkoła

Zdalna szkoła+


„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.