Aktualności
archiwum 2022/23 1 2021/22 1

alt

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się w dniu 2 września b.r. na sali gimnastycznej szkoły.

Uczniów klas I, II i III zapraszamy na godz. 9.30. Po akademii - spotkanie z wychowawcami oraz odbiór podręczników i ćwiczeń. Po uroczystym pasowaniu pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły, w świetlicy szkolnej będzie możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Uczniów klas V-VIII zapraszamy na akademię na godz. 11.00. Po akademii - spotkanie z wychowawcami oraz zapoznanie ze szkołą.

Uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, którzy nie dostarczyli do tej pory świadectw ukończenia poprzedniej klasy oraz 2 zdjęć legitymacyjnych prosimy o dopełnienie tego obowiązku najpóźniej do poniedziałku 2 września.

Uczniowie klas II, III i VIII w dniu rozpoczęcia roku szkolnego zobowiązani są do przyniesienia kluczyków do swoich szafek - wychowawcy zbiorą je po akademii.

Do zobaczenia!

dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 28.08.2019 
nareszcie wakacje alt

Żegnając się z Wami życzymy wszystkim udanych wakacji, dużo słońca, mało deszczu, mnóstwa atrakcji i zera zmartwień.
Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca.
Odpoczywajcie i zbierajcie siły na nowy rok szkolny. Absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach.

Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa.

Wszystkich chcemy spotkać w szkole 1 września.
Miłych wakacji życzy Dyrekcja i Grono pedagogiczne

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 25.06.2019 
uroczyste poświęcenie nowego sztandaru szkoły alt

„Finis coronat opus ” - oto w dniu 17 czerwca 2019r. w kościele parafialnym w Łaziskach Górnych miało miejsce uroczyste poświęcenie nowego sztandaru szkoły.

Inicjatywa uszycia nowego sztandaru - dla szkoły powołanej w miejsce Gimnazjum nr 1 - została podjęta we wrześniu 2018 r. przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika.

Sztandar jako symbol godności i powinności uczniowskiej jednoczy wszystkich uczniów szkoły. Jest znakiem ciągłości uczących się w niej kolejnych pokoleń łaziszczan. Chcieliśmy aby uczniowie klas VIII, którzy w wyniku reformy strukturalnej kończyli w tym roku ośmioletnią szkołę podstawową, mieli poczucie dumy i godności, że byli uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych oraz świadomość, że zapisali istotną kartę w historii szkoły.

Dyrekcja szkoły, rada pedagogiczna oraz rada rodziców wyrażają głęboką wdzięczność osobom i instytucjom, które wsparły nas finansowo w realizacji tego dzieła. Są to: pan Krzysztof Rybok (Górnośląska Spółka Brokerska), pan Janusz Urbaniec (Subopol Sp. z o.o.), pan dr Michał Król (Mikołowski Bank Spółdzielczy), pan Adam Gawlik (Provident plus), pan Krzysztof Kałążny oraz pani Bożena Sładek. Rada Rodziców sfinansowała 1/4 sztandaru. Serdecznie dziękujemy!

alt
dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 25.06.2019 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 alt

„Jak szybko mijają chwile, jak szybko mija czas” - to słowa znanej piosenki nawiązujące do uroczystej akademii, podczas której żegnaliśmy absolwentów gimnazjum oraz uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika.

W części oficjalnej wprowadzono nowy sztandar szkoły, a następnie p. dyrektor Zofia Teodorowska otworzyła uroczystość pięknym przemówieniem skierowanym do uczniów i rodziców. Wyróżniła tych, którzy otrzymali wysoką średnią ocen na świadectwie oraz młodych Koperników - zwycięzców olimpiad przedmiotowych i zawodów sportowych wpisem do Złotej Księgi. Wzruszającym momentem uroczystości było ślubowanie gimnazjalistów i uczniów klas ósmych, że od tej pory stają się absolwentami Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika. Nad całością części oficjalnej akademii w sposób profesjonalny czuwała p. Iwona Słomiany.

Piękna dekoracja, wykonana przez p. Ewę Kieckę, przedstawiała gwiaździste niebo, w centrum którego widniał Mikołaj Kopernik oraz motto: „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”. Stało się ono myślą przewodnią tej uroczystości. Uczniowie z zachwytem oglądali piękną prezentację multimedialną opracowaną przez p. Małgorzatę Rybok we współpracy z p. Krzysztofem Wołczko , p. Jackiem Cembrzyńskim oraz uczennicą klasy 8 SP Julią Nastulą, w której wszyscy bez wyjątku stworzyli historię wypełnioną szerokimi horyzontami i radością życia. Pojawiły się zdjęcia uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej oraz uczących nauczycieli, którzy w sztabie dowodzenia zaangażowani w los uczniów i wsparcie doprowadzili ich do zwycięskiej mety - ukończenia szkoły.

Punktem kulminacyjnym w części artystycznej był slajd przedstawiający niebo rozgwieżdżone z napisem „Kopernikańskie planetarium”, po czym nastąpiły prezentacje - autoportrety poszczególnych gwiazdozbiorów klas gimnazjum i SP. Ze łzami w oczach, w rytmie poloneza, opuszczali mury tej szkoły absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej z życzeniami od dyrekcji i grona pedagogicznego: „Powodzenia Absolwenci.”

Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych zakończyło historię dwudziestu lat istnienia.

dodał(a): T. Komenda  wprowadził(a): admin  dnia: 22.06.2019 
Podziękowania alt

Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzaniu imprez, apeli i innych akcji. Dziękujemy za wyrozumiałość ze strony Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły. Największe podziękowania należą się Wam drodzy uczniowie, bo dzięki Wam, to wszystko było możliwe. Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji, a absolwentom dostania się do wymarzonych szkół i spełnienie wszystkich marzeń.
Powodzenia!

dodał(a): K. Zając  wprowadził(a): admin  dnia: 18.06.2019 
Dzień Otwarty alt

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz Dzieci z oddziałów przedszkolnych, które od września 2019r. rozpoczną naukę w klasach pierwszych naszej szkoły, na Dzień Otwarty w poniedziałek 10 czerwca 2019r. o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej.
Serdecznie zapraszamy!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 3.06.2019 
Wycieczka do Zamku Książ alt

27 i 28 maja klasy 8a i 3c brały udział w wycieczce do Wałbrzycha, Zamku Książ, Walimia i Świdnicy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Zamek Książ, w którym zobaczyliśmy zapierające dech w piersiach sale. Przed laty mieszkała tam rodzina Hohbergów. Mieliśmy również okazję przejść się podziemnym tunelem ewakuacyjnym. Później wspólnie udaliśmy się do pięknej palmiarni w Wałbrzychu, gdzie zobaczyliśmy wiele gatunków tropikalnych roślin. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy do hotelu, gdzie zjedliśmy pyszną obiadokolację. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na spacer na świdnicki rynek.

Następnego dnia pogoda niezbyt sprzyjała zwiedzaniu, ale nie zraziło nas to do dalszego odkrywania. Najpierw zwiedziliśmy Zamek Grodno, w którym mieliśmy szansę zobaczyć średniowieczną salę tortur oraz wejść na wysoką wieżę zwiadowczą. Poznaliśmy również legendę o księżniczce Małgorzacie, którą przed laty ojciec zamknął w lochu. Następnie pojechaliśmy do Walimia, gdzie przeszliśmy półkilometrowymi podziemnymi trasami, które były drążone podczas II Wojny Światowej.

Wycieczka była wspaniałą lekcją historii w terenie.

dodał(a): I. Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 3.06.2019 
Buna! Salut ! Rumunia Express. alt

W maju 2019 roku kolejnym miejscem na szlaku międzynarodowych spotkań w ramach programu Erasmus+ stała się Rumunia. Uczniowie z naszej szkoły: Alicja Żołneczko, Patrycja Borowiec, Olga Moroń, Zofia Stawowska, Marta Larysz wraz z opiekunami odwiedzili miejscowość znajdującą się niedaleko Morza Czarnego. Braila to miasto i zarazem port rzeczny we wschodniej Rumunii, położone na lewym brzegu Dunaju. Długa podróż Katowice - Warszawa - Bukareszt - Braila okazała się wielkim wyzwaniem , a także przygodą w chmurach. Dla niektórych uczestników wyprawy był to pierwszy lot samolotem. Tak więc emocje związane z wyjazdem towarzyszyły od początku.

Bukareszt przywitał nas deszczowo, ale jak się wkrótce okazało serdeczność, gościnność i życzliwość , z jaką spotkaliśmy się w Braili (położonej od stolicy Rumunii 200 kilometrów) , szybko zamieniła parasole na pogodne niebo. Pobyt młodzieży w Rumunii przyniósł wiele doświadczeń wynikających z integracji młodzieży. Wzbogacił także o informacje na temat funkcjonowania szkół uczestniczących w projekcie, ponieważ uczniowie z Holandii, Belgii, Polski i Rumunii przygotowali interesujące prezentacje- wizytówki na ten temat. Znalazł się również czas, aby Europa stała się bliższa poprzez zabawę i konkursy wiedzy o poszczególnych krajach. Drużyny - oczywiście międzynarodowe - dowiodły, że Europa da się lubić, a jej młodzi przedstawiciele świetnie się dogadują. Wzajemne poznawanie umożliwił także tradycyjny taniec rumuński, do którego spontanicznie przyłączyli się wszyscy uczestnicy projektu. Oczywiście wiele uwagi poświęciliśmy tematowi zmian klimatycznych, które wpływają na przyszłość naszego życia. Uczniowie ze szkoły w Braili przygotowali niesamowity pokaz mody ekologicznej. Jak najwięksi kreatorzy mody zachwycili pomysłowością ponownego wykorzystania różnych materiałów. W ten sposób zwrócili uwagę, że recykling to jedna z form ochrony środowiska.

Nie mogło zabraknąć czasu na zwiedzanie. Miejscowi nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali wycieczkę, która odkryła przed nami kolejne, ciekawe miejsca w Rumunii. Niezapomniana okazała się wizyta w rezerwacie niedaleko miasta Buzau, gdzie znajdują się wulkany błotne. Naszym oczom ukazały się liczne stożki i bulgoczące kałuże. Powstały one w wyniku wydobywania się podziemnych gazów. Wysuszona, spękana ziemia wokół nich, w odcieniach beżu i szarości, budziła skojarzenia z powierzchnią księżyca. Taki krajobraz zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Tego dnia odwiedziliśmy jeszcze ekologiczną wioskę, muzeum bursztynu i szlachetnych kamieni, zobaczyliśmy kamienne rzeźby w Magurze oraz duchowo przeżyliśmy wizytę w monastyrze.

Czas w gościnnej Rumunii płynął nieubłaganie. Ostatnia , wspólna kolacja przyniosła niezapomniane chwile wypełnione tańcem, śpiewem, serdecznymi rozmowami… I choć piętrowy, pyszny tort uroczyście zaznaczył moment pożegnania, to jednak zawarte przyjaźnie nie kończą się wraz z pięciodniową wizytą w Braili. Do zobaczenia już we wrześniu w Belgii. Jesteśmy przekonani, że takie doświadczenia zainspirują wszystkich uczestników do tego, aby myśleć nie tylko o własnej przyszłości, ale także przyszłości naszej Ziemi. Dziękujemy pani Zofii Kozyrze za organizację wyjazdu i koordynowanie projektu.

dodał(a): M. Rybok  wprowadził(a): admin  dnia: 23.05.2019 
„Młodzi Kopernicy” alt

10 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs „Młodzi Kopernicy”. Do konkursu zgłosiło się 5 szkół z powiatu mikołowskiego. Dwie szkoły z Orzesza oraz trzy szkoły z Łazisk Górnych. W konkursie wzięło 30 uczniów, którzy rozwiązywali testy z wybranej przez siebie kategorii: historii, matematyki lub języka angielskiego.

W konkursie zostali wyłonieni następujący zwycięzcy:

Historia

  1. Dawid Witala - Sp 3, Łaziska Górne
  2. Dominik Kania - Sp 7, Orzesze-Gardawice
  3. Ewa Słomiany - Sp 5, Łaziska Górne

Język angielski

  1. Karol Peth - Sp 5, Łaziska Górne
  2. Oktawian Góźdź - Sp 1, Łaziska Górne
  3. Łucja Walkowicz - Sp3, Łaziska Górne

Matematyka

  1. Małgorzata Syryjczyk - Sp 3, Łaziska Górne
  2. Dawid Mandla - Sp 10, Orzesze
  3. Natalia Ciałoń - Sp 3, Łaziska Górne

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

dodał(a): A. Muszer  wprowadził(a): admin  dnia: 13.05.2019 
Wycieczka klasowa do obozu koncentracyjnego w Auschwitz alt

25 kwietnia uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Oświęcim przywitał nas słoneczną pogodą, tym większy był więc kontrast między dniem dzisiejszym, a tragiczną historią tego miejsca…

Miejsce Pamięci obejmuje obszar dwóch zachowanych części obozu Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. W granicach Muzeum znajdują się poobozowe obiekty i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów, kilkanaście kilometrów obozowego ogrodzenia i dróg wewnętrznych oraz rampa kolejowa (w Birkenau).

Nauczyciele będący opiekunami zastanawiali się jak uczniowie zareagują na to, co tam zobaczą, jakie będą targać nimi emocje, kiedy będą słuchać o tej wielkiej masakrze, jaka tu miała miejsce jeszcze tak stosunkowo niedawno. Jak przyjmą to, że tu zamordowano bez zmrużenia oka wiele milionów bezbronnych i nieświadomych niebezpieczeństwa ludzi, których jedyną winą było to, że urodzili się w nieodpowiednim czasie.

Nasi uczniowie zaprezentowali postawę godną powagi miejsca, w którym się znajdowali. Myślę, że ta wizyta zostawi na zawsze ślad w ich sercach…

To najlepsza nauka historii współczesnej dla każdego ucznia, który zobaczy to na własne oczy.

dodał(a): K. Suchoń  wprowadził(a): admin  dnia: 26.04.2019 
Życzeniaalt
Zobacz galerię zdjęć
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia,
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób

przesyłają
pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Łaziskach Górnych
dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 19.04.2019 
Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”alt
Uczniowie klasy 1a i 2a przystąpili w bieżącym roku szkolnym do X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń, p. Gabrieli Rubin i p. Ewy Hadzik, wzięły udział w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. W szkole odbyły się też spotkania z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Pożarnej, którzy rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Następnie uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę, rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Dzięki programowi uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, rozwinęli umiejętność odpowiedzialnego zachowania w zaistniałych zagrożeniach, dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe i utrwalili znajomość numerów telefonów alarmowych. W wyniku podjętych działań, nasza szkoła zdobyła Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
dodał(a): G. Rubin  wprowadził(a): admin  dnia: 28.03.2019 
Biała Szkołaalt

W dniach od 26 lutego do 1 marca odbył się wyjazd na narty do Poronina w ramach Białej Szkoły. Zamieszkaliśmy w dobrze już znanym pensjonacie „LIMBA” niedaleko ulubionego stoku narciarskiego Małe Ciche. Codziennie od godziny 9 :00 do godziny 14:00 spędzaliśmy aktywnie czas na stoku, doskonaląc umiejętności narciarskie. Później wracaliśmy na obiad, a potem czekały na nas kolejne atrakcje - wyjazd do kina albo termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Tu mogliśmy wspaniale się zrelaksować. Wyjazd przyniósł nieoczekiwanie możliwość sprawdzenia znajomości języka angielskiego podczas spotkań integracyjnych uczniów naszej szkoły z grupą uczniów z Anglii. Oni także przyjechali do tego samego pensjonatu. Oczywiście nie zabrakło również dobrej zabawy i śmiechu. Cały wyjazd przebiegał w świetnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy Pani wicedyrektor Grażynie Mendeckiej, naszej wspaniałej młodzieży oraz opiekunom: Pani Monice Hajdudze oraz Pani Barbarze Jaszczyk.

dodał(a): M.Hajduga  wprowadził(a): admin  dnia: 28.03.2019 
„Nasza Ziemia, naszą Przyszłością ”alt
alt

W ramach programu Erasmus+ Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 powstała strona internetowa dokumentująca projekt „Nasza Ziemia, naszą Przyszłością ”.
Więcej informacji możecie znaleźć na:
https://ourearthourfuture.jimdofree.com/

dodał(a): Z. Kozyra  wprowadził(a): admin  dnia: 24.03.2019 
pożegnanie zimyalt

Aby uroczyście powitać wiosnę, uczniowie klasy 1a i 2a samodzielnie wykonali Marzanny i w barwnym korowodzie przeszli na teren ORS Żabka. Tam pożegnali zimę, wygłaszając hasła zachęcające ją do ustąpienia miejsca nowej porze roku, a wiosnę powitali piosenką.

dodał(a): G. Rubin  wprowadził(a): admin  dnia: 23.03.2019 
powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiegoalt

13 marca 2019 roku w MDK w Mikołowie odbyły się powiatowe eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Każdy z uczestników naszej szkoły przedstawił interpretację utworu poetyckiego, a także fragmentu prozy. Ich występy z pewnością przyniosły radość serca i duszy, bo to ciągle pojemniejsza przestrzeń, choć tak trudna do zdefiniowania. Emilka Pawelec oraz Łukasz Czarnecki z klasy 3a gimnazjum , a także Łucja Walkowicz z klasy 3c gimnazjum zaprezentowali się wspaniale. Każdy z nich poprzez recytację pokazał siebie, swą Osobowość, wrażliwość , a także poczucie humoru, które połączyło się z dojrzałą, czasami smutną prawdą o ludzkiej naturze.

A to wszystko dzięki tekstom Ludwika Jerzego Kerna, Sławomira Mrożka, N.H. Kleinbaum oraz Ch. V. Felscherinow. Najbardziej liczyły się te chwile, kiedy można było usłyszeć ich recytacje. Chwilo trwaj! Chce się powiedzieć za Faustem. Jury przyznało wyróżnienie Łucji Walkowicz. Gratulacje!

dodał(a): M. Rybok  wprowadził(a): admin  dnia: 20.03.2019 
Carpe diem!alt

„Chwytajcie dzień. Uczyńcie wasze życie niezwykłym.” Te słowa mogli usłyszeć uczniowie Akademii Weltona od charyzmatycznego nauczyciela języka angielskiego Johna Keatinga. Niezwykłe życie, a w nim wspaniałe chwile? Można pomyśleć, że to fikcja literacka, która nie ma odniesienia w prawdziwym życiu. Bo jak tu uczynić swoje życie niezwykłym, kiedy egzaminy tuż tuż, a w związku z tym powtórki, sprawdziany, nawoływania do utrwalania wiedzy … rzeczywistość skrzeczy. I choć wydaje się na pozór, że wyraźnie zabrakło miejsca na niezwykłość , to jednak jest to możliwe. Wszystko zależy od naszego spojrzenia… bo tak po prostu fajnie spotkać się w piątkowy wieczór i obejrzeć dobry film w miłym towarzystwie. Cieszę się, że film Petera Weira z 1989 roku pt. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” przyniósł kilka ważnych refleksji. Dziękuję mojej klasie 8d za to, że potrafi chwytać dzień.

dodał(a): M. Rybok  wprowadził(a): admin  dnia: 20.03.2019 
I MIEJSCE W KONKURSIE FILMOWYM „PRZEŁAMUJEMY BARIERY”alt

27 lutego 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Filmowy pt. „Przełamujemy Bariery”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zapoznania się z filmami, których motywem przewodnim jest przełamywanie różnych barier, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób chorych i niepełnosprawnych. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Weronika Krasińska, Wiktoria Statuch oraz Natalia Tomczyk zdobyły I miejsce. Uczennice musiały zobaczyć następujące filmy: „Obdarowani”, „Ósmoklasiści nie płaczą”, „Pan Mądraliński”, „Ze wszystkich sił”.
Serdecznie gratulujemy!

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 18.03.2019 
Pasowanie na Czytelnikaalt

15 marca 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniów klasy IA do biblioteki szkolnej przyprowadziła wychowawczyni p. Gabriela Rubin. To wyjątkowa uroczystość na którą wszyscy bardzo czekali. Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli prezentację multimedialną „W Krainie Baśni”, rozwiązywali zagadki oraz z układali z liter wyrazy: książka, biblioteka. Dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, wysłuchały próśb książki. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Zofia Teodorowska. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom pasowania na czytelnika, zakładkę do książki, linijkę, które wręczyła pani wicedyrektor Grażyna Mendecka. Pierwszoklasiści wypożyczyli po raz pierwszy książkę w bibliotece szkolnej. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 18.03.2019 
Wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły w Wassenberg w Niemczechalt
alt

Tym razem w ramach projektu Erasmus + wyjechaliśmy do zaprzyjaźnionej szkoły w Wassenberg w Niemczech. Na miejscu wiele uwagi poświęciliśmy tematowi zmian klimatycznych, które istotnie wpływają na przyszłość naszej planety. Wspólne zajęcia w szkole były okazją do integracji uczniów i nauczycieli z Polski, Niemiec, Holandii i Włoch.

Mieliśmy okazję zobaczyć kopalnię odkrywkową węgla brunatnego. Z miejsca widokowego można było dostrzec ogrom dewastacji środowiska w wyniku eksploatacji tego surowca. Odwiedziliśmy również Kolonię, która przywitała nas piękną wiosenną pogodą i wieloma atrakcjami. Każdy dzień był pełen wrażeń i pracy. Stworzyliśmy wiele prezentacji i filmów na temat zmian klimatycznych. Zorganizowaliśmy konferencję prasową z udziałem dyrekcji szkoły i wszystkich delegacji. Razem pracowaliśmy w międzynarodowych zespołach roboczych, wspólnie się uczyliśmy, ale przede wszytskim zawarliśmy wiele przyjaźni.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Na zakończenie naszego pobytu w Niemczech, razem z naszymi przyjaciółmi z krajów partnerskich, spędziliśmy miły wieczór na kręgielni. Pobyt w rodzinach niemieckich był wspaniały. Rodziny troszczyły się o nas, dużo rozmawialiśmy. Podróż do Polski samolotem dostarczyła nam również wiele wrażeń. Erasmus + to wspaniały projekt, który łączy młodzież z różnych krajów, tworzy przyjaźnie, przełamuje stereotypy. Następna podróż do Rumunii w maju. Nasza Ziemia naszą Przyszłością!

alt
dodał(a): Z. Kozyra  wprowadził(a): admin  dnia: 17.03.2019 
„Z dna otchłani do nowego życia…”alt

27 lutego 2019 roku uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalnych naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie profilaktycznym - muzycznym projekcie „Jedno życie”. Koncert obfitował w treści związane z bezpiecznym życiem. Młodzież miała okazję wysłuchać historii rapera Piotra Plichty (pseudonim artystyczny Poison), a także jego utwory. Podczas spotkania został poruszony także temat używek oraz ich negatywnych skutków doprowadzających do chorób, a nawet śmierci, jak również temat agresji i przemocy, jako główne czynnikami sprzyjające generowaniu zachowań ryzykownych.

Zdecydowanie mówimy NIE!!!! przemocy, agresji, dopalaczom, narkotykom, alkoholowi, papierosom, lekarstwom. Najlepszą profilaktyką jest wiedza i nasza mądrość!

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 14.03.2019 
SZKOLNY KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”alt
alt

30 stycznia br. odbył się w szkolny konkurs ogólnopolskiego projektu „Wielka Liga Czytelników”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 1-2, którzy czytali wybrane książki, rozwiązywali testy z nimi związane i zdobyli 6 sprawności.

Do etapu szkolnego uczniowie musieli przeczytać książkę Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty Łobuzie!” oraz rozwiązać test.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Alicja Janoszek - klasa IA
  2. Kacper Krótki - klasa IIA
  3. Milena Paterak - klasa IIA

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy za nich kciuki w kolejnym etapie!

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 3.02.2019 
Akcja „Lekki tornister”alt

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach informuje o kampanii informacyjno–edukacyjnej pt. „Lekki Tornister”. Kampania jest inicjatywą korzystnie wpływającą na profilaktykę chorób układu ruchu oraz wad postawy wśród najmłodszych uczniów.

Zakres jej oddziaływania pozwala dotrzeć zarówno do najmłodszej grupy społeczeństwa, bezpośr ednio narażonej na ryzyko wystąpienia wad postawy oraz schorzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem tornistrów, jak również osób dorosłych, które sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi, zarówno w szkole, jak i poza nią.
Więcej można przeczytać tutaj.

alt
dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 24.01.2019 
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnychalt
alt

Wyborowi dalszej ścieżki kształcenia oraz zawodu, typom szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych oraz rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych w r.szk. 2019/20 poświęcone było spotkanie, które odbyło się w środę 16 stycznia. Prezentacja adresowana była do rodziców uczniów klas III gimnazjalnych oraz uczniów klas VIII, którzy stoją przed dwoma niezwykle ważnymi wydarzeniami w swoim życiu: egzaminami gimnazjalnymi/ósmoklasisty oraz wyborem szkoły i zawodu.

Zofia Teodorowska - szkolny doradca zawodowy, psycholog - przybliżyła rodzicom typy szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych, możliwe ścieżki kształcenia, a także sposób rekrutacji do nich (punkty rekrutacyjne, ważne terminy). Podkreśliła także ogromną rolę rodziców w procesie wyboru dalszej ścieżki kariery ich dzieci oraz działania realizowane w szkole w obszarze doradztwa zawodowego.

Cieszymy się z licznej obecności Rodziców na spotkaniu. Prezentacja ze spotkania zamieszczona jest tutaj.

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 17.01.2019 
wywiadówkaalt
alt

Szanowni Państwo, w środę 16 stycznia b.r. o godz. 17.00 odbędą się spotkania z wychowawcami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2018/19.

Klasy 1a,2a,7a i 7b rozpoczynają w salach.

Rodziców klas VIII i III zapraszamy na salę gimnastyczną. Spotkanie z wychowawcami poprzedzi prezentacja p.t. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/20 oraz organizacja egzaminu ósmoklasisty/egzaminu gimnazjalnego. Z uwagi na dużą wagę tego zagadnienia, prosimy o przybycie - wychowawcy w klasach nie będą już poruszać tego tematu. Mamy nadzieję, że uda mi się rozwiać Państwa obawy i wszelkie wątpliwości związane z rekrutacją Państwa dzieci do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych.

Serdecznie zapraszamy!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 15.01.2019 
„DOPALACZE” – ŚMIERTELNA PUŁAPKAalt

„Dopalacze” – to produkty o zróżnicowanym składzie, które łączy jedna wspólna cecha: zawierają substancje psychoaktywne działające na układ nerwowy człowieka w podobny sposób do dotychczas znanych narkotyków. Substancje te są zarówno produkowane przez człowieka (czyli syntetyczne), jak i pozyskiwane z roślin. „Dopalacze” zawierają niezwykle groźne substancje dla zdrowia i życia osoby, która je zażyje.

Cechą charakterystyczną „dopalacze” jest to, że handlarze narkotyków „na szybko” wymyślają i produkują coraz to nowe produkty. Z tym faktem wiążą się ogromne zagrożenia. Po pierwsze nie wiadomo, jakie substancje znajdują się w „dopalaczach” i w jakich ilościach, w związku z czym niezbadany jest sposób oddziaływania na pracę różnych organów wewnętrznych, jak bardzo mogą zaszkodzić osobie, która je zażyła i jaka dawka może być śmiertelna. Dlatego osobom, które zażyły te produkty może być trudno udzielić skutecznej pomocy medycznej. Po drugie „dopalacze” produkowane są w niesterylnych warunkach, często w związku z tym znajdują się w nich różne zanieczyszczenia, które dodatkowo oddziaływają negatywnie na organizm i przyczyniają się do utraty zdrowia osób, które zażyły tych narkotyków, a coraz częściej do śmierci.

Strony internetowe poświęcone „dopalaczom” są przeważnie prowadzone przez użytkowników narkotyków albo producentów i służą promocji tych środków. Prezentowane informacje nie są więc wiarygodne. Rzetelne informacje można znaleźć na stronie internetowej Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przygotowanej przez specjalistów.

W sierpniu  2018 roku uchwalona została nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dopalacze są teraz traktowane jak narkotyki i za ich posiadanie grozi do 3 lat więzienia, a za handel nimi – nawet do 12 lat.

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 7.01.2019 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax.+48 322241066
alt tel. kom.+48 510790884
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA


Projekt „Szkoła Patriotów”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Szkoła Patriotów,
którego głównym celem jest kształtowanie
u dzieci i młodzieży szacunku dla
przeszłości i tradycji, dziedzictwa narodowego
i kulturowego poprzez systematyczną
opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami
na terenie województwa śląskiego,
stanowiącymi materialne świadectwo
wydarzeń z historii Polski.


Projekty „Zdalna szkoła”

Zdalna szkoła

Zdalna szkoła+


„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.