W dniach 12 - 16 grudnia 2016r. grupa 18 uczniów Gimnazjum nr 1 pod opieką p. Moniki Profaska oraz p. Agnieszki Muszer wzięła udział w obozie językowym EuroWeek.
W czasie obozu uczniowie uczestniczyli w wykładach i prezentacjach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z krajów takich jak Turcja, Filipiny, Meksyk, Ukraina, Włochy, Etiopia, Uganda oraz Indie. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ważnych osobistości wymienionych krajów, zwyczajów, lokalnych potraw, a także uczyli się tradycyjnych tańców. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez konwersacje z wolontariuszami, którzy towarzyszyli uczniom przez cały czas obozu. Odbyły się także warsztaty, w czasie których uczniowie rozwijali swoją kreatywność, umiejętność pracy w grupie i dobrej komunikacji oraz wypowiadania się publicznie. Ponadto uczniowie nagrywali krótkie filmy w języku angielskim, przedstawiali scenki, tworzyli plakaty i brali udział w zabawach integracyjnych. Nasi uczniowie wraz grupami z innych szkół zostali zakwaterowani w jednym ośrodku, dzięki czemu nawiązali nowe znajomości. Dodatkowo wszyscy uczniowie wraz z wolontariuszami wzięli udział w wycieczce do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka.
Opiekunowie p. Profaska oraz p. Muszer dziękują uczniom za bardzo dobre sprawowanie podczas obozu, aktywny udział w zajęciach i świetną zabawę.
Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki i prawie wszyscy uczniowie paradowali w tym dniu w uroczych biało-czerwonych czapeczkach i rogach renifera. Samorząd Uczniowski zorganizował również konkurs „5 czapek Św. Mikołaja”, który polegał na odnalezieniu ich na terenie szkoły. Na czapkach znajdowały się pytania dotyczące jego osoby, a za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczniowie zostali obdarowani słodkościami. Dwa dni później odbył się także szkolny konkurs „Mam talent”, którego zwycięzcami zostali:
7 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie odbył się „Europejski Dzień Umiejętności Zawodowych”. Udział w tym wydarzeniu wzięła grupa uczniów klas III naszego gimnazjum, zainteresowanych ponadgimnazjalnym kształceniem zawodowym. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pracownie i warsztaty szkolne, porozmawiać z nauczycielami zawodu oraz uczniami ZST, a także zapoznać się ze specyfiką pracy/nauki w danym zawodzie.
Redakcja gazetki „Gim Nius” zachęca do czytania gazetki szkolnej, której kolejny numer niedawno pojawił się na stronie internetowej szkoły. Jednocześnie chcieliśmy poinformować, że wobec małego zainteresowania wersją papierową wszystkie kolejne numery będą pojawiać się już tylko w wersji elektronicznej.
Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby dołączyć do zespołu tworzącego naszą szkolną gazetkę na spotkania we wtorki o godznie 15.00 w sali informatycznej.
To już tradycja :) Od kulkunastu lat niezmiennie pierwsze miejsce w miejskich zawodach piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Gratulacje i powodzenia na etapie powiatowym :)
21 listopada 2016 w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyło się spotkanie z panią dietetyk Moniką Przyłudzką. Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z naszej szkoły. Została przedstawiona prezentacja o zdrowym trybie życia. Dowiedzieliśmy się, jak poprawnie czytać etykiety produktów żywnościowych oraz jak wybierać pełnowartościową żywność. Następnie degustowaliśmy przygotowane potrawy. Były pyszne i co ważne zdrowe! Otrzymaliśmy przepisy, aby móc przygotować samodzielnie dania. Dzięki temu spotkaniu wiele osób postanowiło zmienić swój dotychczasowy styl życia oraz nawyki żywieniowe.
Dnia 14 listopada Policjanci z Zespołu ds Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie przeprowadzili prelekcję dla dla uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania podkom. Marcin Biniek oraz st. sierż. Artur Ceran rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich, postępowania policji i sądu w przypadkach popełniania czynów zabronionych przez młodzież oraz na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa na drogach.
Uczniowie zostali zapoznani m.in. z takimi pojęciami jak: nieletni, czyn karalny czy demoralizacja. Była to również okazja, by gimnazjaliści wymienili się spostrzeżeniami na temat problemów nastolatków w szkole i środowisku rówieśniczym.
Należy również zapewnić dziecku kieszonkowe.
Proszę podpisać zgody na wycieczkę.
Każdy uczeń posiada dowód osobisty lub paszport.
Wycieczka organizowana jest razem z biurem podróży "Indeks".
Realizujemy w ten sposób projekt "Reisen machen klug- podróże kształcą"
Informacji na temat wycieczki udziela nauczyciel języka niemieckiego Zofia Kozyra.
Biblioteka naszego gimnazjum otrzymała środki na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki tym środkom kupujemy dla uczniów nowe książki. Większość zakupionych książek są propozycjami gimnazjalistów. Uczniowie mieli okazję(oraz mają nadal) wyrazić swoje czytelnicze potrzeby w ankiecie „Chciałbym/chciałabym, aby w naszej bibliotece znalazły się książki…”, która biblioteka prowadzi od września 2016 roku.
Te książki oraz wiele innych nowości wydawniczych mamy już w naszej bibliotece. W dalszym ciągu kupowane są nowe książki z różnych gatunków, tak aby każdy uczeń znalazł coś ciekawego dla siebie. ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. NIE ZWLEKAJ! PRZYJDŹ I ZNAJDŹ SWOJĄ KSIĄŻKĘ DO CZYTANIA!
Sztab KOPERNIK ruszył z organizacją Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !!! 25 finał to jeszcze więcej atrakcji, które dla mieszkańców Łazisk przygotowujemy. W tym roku gramy „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Harmonogram imprezy i atrakcji poznacie na początku grudnia !!!
We wtorek 18 października 2016 roku nasza klasa wraz z wychowawczynią pani Jolantą Matyją oraz panią Zofią Kozyrą, wzięła udział w wycieczce na Jurę Krakowsko- Częstochowską.
Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Podlesicach. Na starcie pani przewodnik sprawdziła naszą wiedzę z zakresu posługiwania się mapą. Podczas spaceru na Górę Zborów, dla naszego bezpieczeństwa, zwracała ona uwagę, aby wszyscy mieli dobrze zawiązane buty, dlatego dość często musieliśmy się zatrzymywać. Po wędrówce przyszła kolej na zwiedzanie jaskini w Kroczycach, do której musieliśmy się wczołgać głową w dół. Niesamowitą atrakcją był bieg INO, zostaliśmy podzieleni na dwuosobowe zespoły, dostaliśmy mapy z zaznaczonymi miejscami w lesie, do których mieliśmy dotrzeć. Wycieczkę zakończyliśmy rozpaleniem ogniska, pieczeniem kiełbasek, wspólnym, pamiątkowym zdjęciem oraz nagrodzeniem najlepszego zespołu w biegu na orientację.
Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy. Uważam, że ten dzień był bardzo udany.
6 października 2016 r. uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z doktorem Bogusławem Traczem – pracownikiem katowickiego IPN-u. Spotkanie było zorganizowane przy współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Łaziskach Górnych. Tematem prelekcji była „Cenzura”.
„„„„„''”””””W całej sztuce żeglowania ważne jest utrzymać ster niekiedy przy wzburzonym morzu, by bezpiecznie dotrzeć do przystani. Morska terminologia nie jest przypadkowa w dniu 14 października. Bo przecież nauczyciel to Kapitan, Przewodnik rejsu w szkolnym życiu. Tym bardziej, że ocean, po którym płyniemy z pewnością nie jest spokojny. Przychodzą burze, sztormy, czasami wydaje się, że do brzegu nie dopłyniemy, bo zagubiliśmy się w żywiole młodzieńczej brawury, bo porywają nas fale emocji, bo syreny podpowiadają drogę na skróty, która okazała się pułapką…
W tym roku postanowiliśmy przygotować felieton pt. „O, Kapitanie, mój Kapitanie!”, którego bohaterami są nasi nauczyciele. No , ale załoga uczniów bywa często niesforna i wyraźnie utrudnia dotarcie do celu, dlatego humorystycznie wykorzystaliśmy konwencję starego kina, by ukazać trudne przypadki, z jakimi muszą zmagać się wychowawcy. Tytuł felietonu to oczywiście nawiązanie do słynnego cytatu jednego z bohaterów książki oraz kultowego filmu „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. Szkolny, filmowy obraz stworzyli: Kinga Śliż, Kuba Świątecki oraz Michał Lupa – uczniowie klasy III c. Michał wcielił się w rolę dziennikarza. Jako dociekliwy reporter przeprowadził wywiady z przedszkolakami, a także z Panem Burmistrzem Aleksandrem Wyrą, aby odpowiedzieć na pytania związane z pracą nauczyciela.
Po projekcji filmowego obrazu nadszedł czas na brawurowy taniec – belgijkę. Uczniowie poprzez pozytywną energię tańca podziękowali nauczycielom za to, że cierpliwie uczą trudnej sztuki żeglowania. Wszystkim Nauczycielom życzymy twórczych i satysfakcjonujących rejsów, pełnych poczucia spełnienia i samorealizacji w trudnej sztuce bycia Nauczycielem – Kapitanem. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystej akademii kierujemy do: Pani Iwony Brzyszczan Prochownik, Pani Moniki Grackiej, Pani Ewy Lis oraz Pani Kariny Piaseckiej.
Dodajmy jeszcze, że dziewczyny wytańczyły belgijkę w cudnych warkoczach, dodających charakteru tanecznemu występowi. Wspaniałe fryzury przygotowała Mama Pani Ilona Chwolka, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także wszystkim koleżankom i kolegom z klas pierwszych, drugich oraz trzecich, którzy w pełni zaangażowali się w nakręcenie felietonu oraz przygotowanie akademii.
PS. Pragniemy dodać, że w naszym zamierzeniu miał powstać felieton, ale z powodu ilości zebranego materiału stworzyliśmy bardziej reportaż.
Klasa IIIc z wychowawczynią
Wczyscy uczniowie obowiązkowo przychodzą do szkoły na godzinę 9:30. O tej godzinie rozpoczyna się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Po akademii dla wszystkich chętnych uczniów szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo wychowawcze w godz. 10.00 -13.00. Chęć uczestnictwa w tych zajęciach należy zgłosić wychowawcy.
Dla Was dziś mężczyźni mali i duzi mamy życzenia i uśmiechy z okazji dzisiejszego Dnia Chłopaka:
Kochani Panowie Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie.
Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
Był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
Aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca,
Kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie.
13 września br. już po raz trzynasty odbywała się kampania profilaktyczna Łańcuch Czystych Serc pod hasłem: „Narkomanii, dopalaczom, alkoholizmowi, przemocy interpersonalnej, HIV/AIDS, nietolerancji – nie, dobru – tak”.
Pomysłodawcą i organizatorem pierwszej akcji nazwanej Łańcuchem Czystych Serc w 1985 roku był nieżyjący od 14 lat Marek Kotański. "Nasze gimnazjum już po raz kolejny włączyło się do tej kampanii. Na znak solidarności
z osobami żyjącymi w trzeźwości, organizatorami, a także uczestnikami kampanii odbyła się krótka audycja przez radiowęzeł.
TWÓRZMY ŁAŃCUCH DOBROCI W NASZYM CODZIENNYM ŻYCIU!
W nowym roku szkolnym przed uczniami 10 miesięcy nauki szkolnej.
Serdecznie witamy w naszym gronie pierwszoklasistów.
Przydziały wychowawstw klas pierwszych:
1a - mgr inż.Anna Skrzypczak
1b - mgr Ewa Wolska
1c - mgr Iwona Powązka
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim Uczniom, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów w kolejnych etapach edukacji, rok szkolny był czasem rozwijania własnych uzdolnień i zainteresowań, a szkoła miejscem wielu radości i przyjaźni.
Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego jest już dostępna.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Informujemy, że od roku szkolnego 2016/17 ulega zmianie rozkład godzinowy lekcji i przerw:
lekcja 0 | 7:10 | – | 7:55 |
przerwa 5 min. | |||
lekcja 1 | 8:00 | – | 8:45 |
przerwa 5 min. | |||
lekcja 2 | 8:50 | – | 9:35 |
przerwa śniadaniowa 10 min. | |||
lekcja 3 | 9:45 | – | 10:30 |
przerwa 5 min. | |||
lekcja 4 | 10:35 | – | 11:20 |
przerwa obiadowa 15 min. | |||
lekcja 5 | 11:35 | – | 12:20 |
przerwa obiadowa 15 min. | |||
lekcja 6 | 12:35 | – | 13:20 |
przerwa 5 min. | |||
lekcja 7 | 13:25 | – | 14:10 |
przerwa 5 min. | |||
lekcja 8 | 14:15 | – | 15:00 |
przerwa 5 min. | |||
lekcja 9 | 15:05 | – | 15:50 |
przerwa 5 min. | |||
lekcja 10 | 15:55 | – | 16:40 |
![]() | +48 322241066 |
![]() | +48 510790884 |
![]() |