Materiały dydaktyczne do pobrania

Niektóre pliki wymagają odpowiedniego oprogramowania. Przeglądarki plików umożliwiają wyświetlanie dokumentów opracowanych przy użyciu konkretnego oprogramowania, nawet jeśli komputer użytkownika ich nie posiada. Pliki, które udostępniono w portalu do pobrania, zamieszczono w formacie Adobe Acrobat lub PowerPoint. Poniżej podano linki do stron, na których można pobrać i zainstalować te programy lub też dowiedzieć się więcej na ich temat:

Adobe Acrobat (.PDF)
Program Adobe Acrobat Reader pozwala na przeglądanie i drukowanie plików PDF we wszystkich najważniejszych systemach operacyjnych. Adobe Acrobat Reader można pobrać bezpłatnie.
Wszystkie współczesne przegladarki internetowe do wyświetlania plików typu PDF w swoim oknie posiadają specjalne czytniki, które czasami mogą stwarzać jednak pewne problemy.
Dotyczy to zwłaszcza przeglądarki  Google Chrome. W przypadku, gdy zamiast pliku zobaczysz np. tylko szare tło, spróbuj otworzyć plik w innej przeglądarce internetowej lub klikając prawym klawiszem myszy wybierz z menu konteksowego zapisz link jako…. Po pobraniu otwórz zapisany plik w programie Acrobat Reader.

PowerPoint (.PPT .PPTX .PPS .PPSX)
Dokumenty PowerPoint wymagają przeglądarki PowerPoint Viewer lub programu Microsoft PowerPoint. MS PowerPoint Viewer 2007 można pobrać bezpłatnie.

(.ZIP .RAR .ISO itp.)
7-Zip to program na licencji open source. Możesz go bezpłatnie używać do rozpakowania niektórych umieszczonych tu skompresowanych plików.

Materiały dla uczniów Szkoły Podstawowej pogrupowane są według rozdziałów podręcznika „Lubię to”

Klasy VII

ROZDZIAŁ 4 – Algorytmika i oprogramowanie

Klasy VIII

ROZDZIAŁ 1 – Algorytmika i oprogramowanie

ROZDZIAŁ 2 – Obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym

ROZDZIAŁ 3 – Internet

• Praca domowa
    Przygotuj prostą stronę internetową o swoim hobby, wykorzystując język HTML. Zapisz stronę i prześlij ją do nauczyciela pocztą e-mail, umieść w chmurze i udostępnij lub przynieś na lekcję na nośniku pamięci (np. pendrivie).

Różne