Projekt unijny
„SZYTE NA MIARĘ”
Szkolna sieć komputerowa

W obecnej chwili szkoła posiada dwie pracownie komputerowe:
alt

 1. Pracownia informatyczna (sala nr 85) - w której odbywają się głównie lekcje przedmiotu informatyka oraz zajęcia dodatkowe kółka informatycznego.
  Wyposażenie:
  • 20 stacji klienckich opartych o markowe komputery typu desktop firmy Fujitsu-Siemens zakupione przez szkołę w roku 2013. Komputery z procesorami Intel Core 2 Duo 3GHz wyposażone w 3GB pamięci operacyjnej. Wszystkie stanowiska uczniowskie wyposażone w duże monitory LCD o przekatnej 22 lub 19 cali. Zainstalowany system operacyjny to Windows 7 Professional PL.
  • Dwie wydajne sieciowe drukarki laserowe : monochromatyczna i kolorowa oraz skaner stacjonarny.
  • Projektor multimedialny.
  • Mobilna tablica interaktywna Interwite Mobi z kolorowym wyświetlaczem LCD, która z powodzeniem zastępuje standardową tablicę interaktywną. Z Interwite Mobi można prowadzić lekcje czy prezentację z dowolnego miejsca sali.
  • System pilotów interaktywnych Interwrite PRS do testów i odpowiedzi.
   sala85sala85

  Pracownia informatyczna wyposażona jest w klimatyzację. Jaka to zmiana komfortu pracy mogą określić tylko ci, którzy przedtem w upalne dni uczyli się tam wcześniej! Na każdym stanowisku pracuje samodzielnie tylko jeden uczeń, co stwarza optymalne warunki do nauki.

 2. Pracownia multimedialna (sala nr 73) – 12 stanowisk z komputerami typu desktop firmy HP klasy Pentium IV z 1,5GB lub 2GB pamięci operacyjnej i monitorami LCD o przekątnej 19 cali, przeznaczona do realizacji lekcji z innnych przedmiotów niz informatyka. Zainstalowany system operacyjny Windows XP Professional PL. alt
 3. Od września 2006 zapraszamy do korzystania z centrum multimedialnego znajdującego się w bibliotece szkolnej. Dysponujemy 4 stanowiskami komputerowymi oraz urządzeniem wielofunkcyjnym. Sprzęt uzyskaliśmy dzięki uczestnictwu w projekcie współfinansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny „Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych”.
 4. Oprócz pracowni informatycznych i biblioteki komputery znajdują się również w:
  • wszystkich klaso-pracowniach
   dodatkowo wszystkie sale (za wyjątkiem sal języka polskiego – nauczyciele tego przedmiotu mają do dyspozycji salę kinowo-konferencyjną) wyposażone są w zamontowany pod sufitem na stałe projektor nultimedialny
  • sekretariacie
  • gabinecie dyrektora
  • pokoju nauczycielskim
  • gabinecie pedagoga i psychologa
  • sali gimnastycznej
  • świetlicy

Wszystkie komputery połączone są w sieć wewnętrzną (Ethernet), z możliwością dostępu ze wszystkich stacji do sieci Internet za pomocą stałego łącza o przepustowości 40Mb/s (Neostrada Fiber).

Nauczyciele są przygotowani to stosowania technologii komputerowej na lekcjach innych przedmiotów. Obecnie wszyscy nauczyciele mają ukończone przynajmniej podstawowe szkolenie w tym zakresie, a kilku studia podyplomowe „Informatyka w szkole”.

alt
Projekt unijny
„SZYTE NA MIARĘ”
Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2018. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.