REGULAMIN SZKOLNEGO CENTRUM MULTIMEDIALNEGO
  1. Szkolne Centrum Multimedialne służy przede wszystkim uczniom Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika w Łaziskach Górnych. Czynne jest w godzinach pracy biblioteki szkolnej, oprócz przerw lekcyjnych.
  2. Komputery w bibliotece szkolnej służą przede wszystkim do wyszukiwania informacji w Internecie oraz przeglądania programów edukacyjnych dostępnych w czytelni.
  3. Praca przy komputerze jest możliwa po otrzymaniu zgody nauczyciela - bibliotekarza.
  4. Każdy korzystający zobowiązany jest do wpisania się do zeszytu (data, nazwisko, imię, klasa, numer stanowiska).
  5. Przy jednym stanowisku mogą pracować dwie osoby.
  6. NIE WOLNO! wgrywać własnych programów, kasować zainstalowanych; zapisywać dokumentów na twardym dysku.
  7. NIE WOLNO! wykonywać żadnych połączeń technicznych bez zgody nauczyciela bibliotekarza ( np. włączać i rozłączać kabli zasilających).
  8. Użytkowanie sprzętu komputerowego ( w tym drukarki, odtwarzacza CD, nagrywarki, skanera ) jest możliwe tylko za zgodą bibliotekarza - odpłatnie.
  9. ZABRANIA SIĘ! posługiwania własnymi dyskietkami i płytami CD bez konsultacji z nauczycielem.
  10. Zabronione jest korzystanie z komputerów w celach zarobkowych, wykonywanie czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania.
  11. Po zakończeniu pracy użytkownik zostawia swoje stanowisko uporządkowane i posprzątane, musi m.in. pozamykać używane przez siebie programy.
  12. Wszelkie nieprawidłowości w pracy urządzeń powinny być zgłoszone bibliotekarzowi.
  13. Użytkowników obowiązuje 45-minutowy limit korzystania ze stanowiska komputerowego, który w uzasadnionych przypadkach może być przedłużony przez bibliotekarza.
  14. Za naruszenie regulaminu będą nakładane kary (np. zakaz korzystania z komputera przez wyznaczony czas).